سلامتی که فدایِ مُد می‌شود!

blog6 - سلامتی که فدایِ مُد می‌شود!

یکی از آفت‌هایی که چند سالی‌است به جانِ فرهنگِ خریداری مردم ایران افتاده، آفت مُد گرایی و قیمت‌گرایی است. این آفت بیشتر از همه در زمینه تهیه لباس و پوشاک نمود پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام این‌سو، مردم قبل از این‌که به جنس و مواد تشکیل دهنده لباس توجه کنند به قیمت و یا مد روز بودن آن توجه می‌کنند. غافل از آن که دلیل اصلی بیشتر بیماری‌های پوستی و مزاجی، عدم انتخاب جنس مناسب و مورد نیاز بدن انسان است. متخصصان حوزه سلامت بر این باورند که جنس لباس ما به دلیل تماس مستقیم با پوست، اهمیت ویژه‌ای دارد و لباسی که در تهیه آن از مواد و الیاف طبیعی استفاده شده باشد با ذات و طبیعت بدن انسان سازگاری بیشتری خواهد داشت.

از زمانی که بشر به سمت تولید منسوجات مصنوعی و پارچه‌های پلاستیکی رفت، به دلیل قیمتِ پایین فراوری این محصولات، رغبت مردم به خرید و استفاده از این نوع پارچه و لباس‌ها بیشتر شد. تولید کنندگان بعد از مشاهده این موضوع، برای جذب حداکثری مشتریان، ترجیح دادند بدون توجه به نیازهای طبیعی پوست، پوشاکی تهیه کنند که صرفاً ارزان است و خوش رنگ و لعاب. و این چرخه نادرست عرضه و تقاضا کم کم به حذف پوشاک و منسوجات الیاف طبیعی از سبد خرید مردم منجر شد.

آووکادو چربی گیاهی سالم غیراشباع و فیبر غذایی دارد که از گرسنگی جلوگیری می‌کند. منبع پتاسیم است و به چربی سوزی کمک می‌کند. به دلیل کالری بالای این میوه، در یک بار مصرف یک‌سوم تا نصف آن را نوش جان کنید. این میوه یکی از قوی‌ترین خوراکی‌های چربی سوز به شمار می‌رود.

 

Our Score
ممنون میشویم که با دادن بیشترین ستاره از ما حمایت کنید.
[Total: 1 Average: 5]

مهدی قاسمی نژاد

مهدی قاسمی نژاد

→ خواندن مطلب قبلی

وقتی رویای “فیتنس” شدن، سلامتی را قربانی مکمل‌های ورزشی می‌کند!

خواندن مطلب بعدی ←

لباس‌های ما توسط فقیرترین مردم جهان تولید می‌شود!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *