مردانه

بدنسازی باعث سلامتی می شود؟

ورزش بدنسازی

ورزش بدنسازی جز ورزش های بصری است، به گونه ای که بدنسازان هرگز نمی توانند فیزیک و ظاهر خود را نادیده بگیرند. اگر چه چنین ورزشکارانی مدت زمان طولانی را در باشگاه می گذرانند و رژیم های غذایی خاص خود را دارند، اما چگونه می توانند سلامت کلی خود را تضمین کنند؟

فیتنیس1
فیتنیس۱

تاریخ مختصر و مفید ورزش بدنسازی و پرورش اندام

تمرینات وزنه ای، تغییرات بسیاری بر بدناعمال می کند و آن ها را قوی تر و عضلانی تر می کند. عضله سازی علاوه بر مزیت های کوتاه مدت بر سلامتی افراد، مزیت های طولانی مدت نیز دارد.

تاثیر ورزش بدنسازی

متاسفانه، در حالی که بدنسازی بر سلامت ماهیچه ها و استخوان ها می افزاید، باعث کاهش سلامت قلب نیز خواهد شد. البته این مسئله، مربوط به کسانی است که تمرینات شدید انجام می دهند. کسانی که تمرینات متوسط انجام می دهند، قلب، عروق و ریه های آن ها سالم تر خواهد بود. همیشه تمرینات وزنه، در کنار رژیم های غذایی خاص به منظور عضله سازی و کاهش چربی صورت می گیرد.

اما متاسفانه بسیاری از بدنسازان برای رسیدن به اهداف خود، از رژیم های غذایی ناسالم پیروی می کنند. که این امر موجب به خطر انداختن سلامت فرد شود. برای بهبود سلامتی خود این ورزش را انتخاب کرده اید ۱- حتما با مربی با تجره و با علم مشاوره کنید و ۲- از مصرف دارو و مکمل بدون تجویز دکتر جدا خودداری کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.