تاریخ امروز:۲۴/۰۵/۱۴۰۱

۱۰ اشتباه در لباس پوشیدن که از آن اطلاعی ندارید؟1 min read

اشتباهات لباس پوشیدن

5/5 - (2 امتیاز)

برای داشتن یک تيپ مقبول مردانه،یاد بگيریم که از انجام چه کارھایی و چگونه خودداری کنيد.

رنگ بيش از حد

استفاده از رنگ ھای زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود. سعی کنيد در لباس ھایتان بيش از ٣ رنگ استفاده نکنيد و تا آنجا که می توانيد پوشش خود را ساده نگه دارید.

سعی کنيد از مکمل ھای رنگی استفاده کنيد. رنگ ھایی که متضاد یکدیگرند تکميل کننده ھم نيز ھستند (مثل ًبنفش و زرد یا آبی و نارنجی) رنگ ھایی که به ھم نزدیک ھستند به نام رنگ ھای «ھم خانواده» شناخته می شوند. (مثل زرد و نارنجی) زمانی که می خواھيد لباس بپوشيد باید سعی کنيد که از رنگ ھای متضاد یا رنگ ھای ھم خانواده استفاده کنيد.اگر لباس ھایتان روشن است باید کفش ھایتان نيز روشن باشد ولی اگر لباس ھای تيره بر تن می کنيد کفش شما نيز باید تيره باشد.

طرح بيش از اندازه

برای ست کردن رنگ و طرح پارچه باید از لباس ھایی استفاده کنيد که بيش از ٣ طرح نداشته باشند. بھتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد.

از لباس ھایی استفاده کنيد که تنھا دارای یک طرح معين ھستند (مثل دارای گل ھای ساده سفيد رنگ باشند یا در پشت آنھا مارک کوچکی باشد) و ھميشه ھمان را بر تن کنيد.

نوشته پیشنهادی :   کفش فوتبال- کفش های ناب فوتبال برای فوتبالیست ها

پارچه اضافی

برخی از افراد تصور می کنند که ھر پارچه مختص طبقه خاصی از افراد اجتماع است. معمولاً ابریشم از کتان رسمی تر است و پارچه لينن نيز از دور داد می زند که با مخمل متفاوت است، چرم ھم ھميشه خيلی مردانه تر از فاستونی است.برای اینکه در ميان این ھمه پارچه ھای مختلف به دام نيفتيد می توانيد لباس ھای تابستانی و زمستانی خود را از ھم جدا کنيد. لباس ھای زمستانی معمولاً کلفت تر، سنگين تر و زبرتر ھستند. پارچه‌ھای تابستانی نيز از الياف طبيعی درست شده و بسيار نازک و خنک ھستند. آنھا را از ھم دور نگه دارید تا دچار اشتباه نشوید.

لباس فصل دیگری را پوشيدن

اگر شما در جایی زندگی می کنيد که دارای آب و ھوای گرم است، خوش شانس ھستيد. لباس ھای شما باید مختص یک فصل (بھار / تابستان) باشد. اما اگر مانند بسياری از افراد در جایی زندگی می کنيد که دارای آب و ھوای متنوعی است باید در کمد لباس ھای خود جایی را برای ذخيره لباس ھایی که به درد فصل حاضر نمی خورند باز کنيد. ھمانطور که از قدیم گفته اند «از دل برود ھر آنچه از دیده برفت.» ھرچه که آن پيراھن ھای

لينن را از کت ھای پشمی دورتر نگه دارید خيلی کمتر اتفاق می افتد که آنھا را به طور اتفاقی با ھم ست کنيد.

شلوارھای خيلی بلند یا خيلی کوتاه

حتی اگر از سایز خودتان مطمئن ھستيد اما باز ھم شلوارھایتان را پيش از خرید یک بار پرو کنيد. سایز لباس ھایی که دارای مارک ھای متفاوتی ھستند مختلف است.

نوشته پیشنهادی :   لباس عروس -راهنمای جامع و کامل انتخاب لباس عروس شیک-{فوق العاده}

و ھميشه این قوانين را نيز به خاطر داشته باشيد؛ شلوارھای ارتشی و پارچه یی باید تا بالای پاشنه کفش شما بيایند. شلوارھای جين می‌توانند تا انتھای پاشنه کفش نيز کشيده شوند. قد ھر شلواری که بيش از این اندازه باشد برای شما بلند است.

زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب ھایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشينيد شلوار شما نباید بيش از چند سانت به بالای جورابتان برود.

اشتباهات لباس پوشیدن
اشتباهات لباس پوشیدن

شلوارھایی که بالا می‌ایستند

اگر شما دارای کمر باریکی ھستيد (پاھای بلند اما کمر کوچکی دارید) از شلوارھای جين و ارتشی استفاده کنيد که جيب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفين. حقه دیگری که در اینجا می توانيد به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنيد که بزرگتر از سایز شما باشد. این کار باعث می شود که اندام شما پرتر جلوه کند، ھمچنين قد شلوار نيز بلندتر شده و پاھای شما را ناقص جلوه نمی دھد.

اشتباهات لباس پوشیدن
اشتباهات لباس پوشیدن

تی شرت ھایی که خيلی بلند یا کوتاه ھستند

اگر تی شرت شما خيلی بلند است نباید آن را ھيچ گاه داخل شلوار خود کنيد. بر روی این مطلب تاکيد داریم.

اشتباهات لباس پوشیدن
اشتباهات لباس پوشیدن

تی شرت ھای شلوغ

از تی شرت ھای تک رنگ استفاده کنيد و از پوشيدن لباس ھای پرزرق و برق، دارای لگو و کلمات ناپسند به شدت پرھيز کنيد. تی شرت ھای ساده خيلی راحت تر با پلوور و ژاکت ھای مختلف ست می شوند.


بیشتر بخوانید: عطر و ادکلن-همه چیز درباره عطر و ادکلن


اشتباهات لباس پوشیدن
اشتباهات لباس پوشیدن

لباس ھای چروک

چاره کار شما بسيار ساده است؛ باید یک اتو و ميز آن را خریداری کنيد. اما اگر در حال مسافرت ھستيد می توانيد بر روی محل چروکيدگی کمی آب بریزید و سپس سشوار را بر روی آن بگيرید و با دست محل موردنظر را صاف کنيد. با این کار لباس شما از آن چروکيدگی در می آید. علاوه بر این، آقایانی را دیدیم که این کار را به راحتی در دستشویی ھای عمومی با دست خشکن ھا انجام می دھند، شاید کار خوبی نباشد اما جوابمی دھد.

اشتباهات لباس پوشیدن
اشتباهات لباس پوشیدن

صندل با جوراب

برای مبتدی ھا بھتر است که اصلاً فکر جوراب پوشيدن را از سر بيرون کنند. اما اگر پوشيدن جوراب اجباری است پيشنھاد می کنيم از جوراب ھایی استفاده کنيد که اندازه آنھا فقط تا قوزک پا است و آنھا را با اسنيکرھای نخی یا کفش ھای پارچه یی ست کنيد.

نوشته پیشنهادی :   کاپشن بچه‌گانه-نکات فوق العاده مهم در خرید کاپشن بچه گانه

اشتباهات لباس پوشیدن
اشتباهات لباس پوشیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.