تاریخ امروز:۰۴/۱۱/۱۴۰۰

کلاه بافتنی – مدل های جدید کلاه بافتنی زنانه و دخترانه ۲۰۲۰ – فست مد

کلاه بافتنی

5/5 - (15 امتیاز)
با شروع فصل پاییز یکی از مهمترین پروژه هایی که خانم‌هابه سراغ آن می‌روند و بسیار جذاب است پروژه بافندگی ست در انجام این پروژه باید از کامواهای خوشرنگ و زیبا برای بافتن یک شال و کلاه و یا هرچیز جذاب که مد نظر شما هست استفاده کنید. قطعاً هدف از انجام این کار بافتن لباسهای گرم برای فصول سرد سال هست. در حال حاضر انواع نخ ها و کاموا ها موجود است که شما نی توانید از آنها برای تولید یک لباس بافتنی استفاده کنید.

 

"<yoastmark

 

آموزش بافت کلاه :

 

 

باید توجه کنید که بافندگی کار ساده ای نیست بسیار کار پیچیده ای است. اما با تلاش و ممارست می توانید حرفه ای آن را یاد بگیرید. و قطعا انجام آن به صورت مستمر و با لذت تاثیر بسیار مفیدی بر بدن شما خواهد گذاشت.

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این لباس ها گرم نگه داشتن بدن در مقابل سرما است. اما در حال حاضر تحقیقات نشان می دهد که بافندگی تاثیرات بسیار زیاد دیگری نیز دارد.که موجب بهبود سلامت روح و روان شما می شود. در ادامه میخواهیم در مورد این مزایا صحبت کنیم.

"<yoastmark

یکی از مهمترین مزایا بافتنی افزایش اعتماد به نفس است. باید بدانید که بسیاری حتی توانایی که میل کاموا را درست در دست بگیرند ندارند. و اگر شما یک بافنده حرفه ای باشید قطعا اعتماد به نفس زیادی در وجود شما ایجاد می شود. مزیت دیگر آرام شدن بدن است. افراد حرفه از در بافندگی می دانند که بافتن نکات ظریف زیادی دارد.

بافتنی کردن

حرکاتی که در عمل بافتن انجام می دهید. حرکات دقیق و آرام بخشی است و همین اعمال تکراری باعث افزایش آرامش وجودی شما می شود. همچین این دقت در انجام کار و آرامش ایجاد شده استرس و اضطراب را از شما دور می کند. تحقیقات نشان می دهد که بعد از چند دقیقه از شروع بافتن فشار تون شما کاهش می یابد. هر زمانی که حس کردید افسرده و بی حوصله هستید. فقط کافی است به سراغ بافندگی بروید.

رنگها

استفاده از رنگ های جذاب و مورد سلیقه شما هم در آرامشی شما تاثیر گذار است. یک نتیجه بسیار فوق العاده این است که هنگامی که شما بافندگی میکنید تمام بخش های مختلف مغز شروع به کار میکند. و این عمل باعث بهبود عملکرد حرکتی ذهن شما شده و در نتیجه شما را از مسائل ناراحت کننده دور میکند.

فواید

همانطور که گفته شده بافندگی باعث افزایش حافظه می شود. و زوال عقل را کاهش می دهد. مطالعات و بررسی نشان داد که افرادی که بافندگی می کنند. در دوران پیری به اندازه ۳۰ تا ۵۰ درصد کمتر دچار زوال عقل شده اند. نسبت به کسانی که بافتنی نمی کردند و همچنین این کار از آلزایمر و فراموشی هم جلوگیری میکند. علاوه بر اینکه بافتن کاموا باعث بهبود ذهن و حافظه شما می شود بر سلامت مفاصل شما هم تاثیر گذار است.

نکات دیگر

این عمل مثل تایپ کردن باعث افزایش قدرت انگشتان دست شما می شود. در نتیجه باید خدمت شما عرض کنیم در کنار بسیاری از کارها از جمله پیاده روی، تغذیه سالم، نوشیدن آبمیوه های طبیعی و و مقوی و ورزش کردن در سلامت بدن شما تاثیر گذار است.

همچین بافتن و بافتنی کردن به صورت حرفه ای تاثیر ب سزایی در سلامتی شما خواهد داشت که در مورد آنها توضیحاتی را عرض کردیم.

"<yoastmark

 

آموزش بافتن کلاه ها:

 

توجه کنید که برای بافتن کلاه به دور سر و بلندی کلاه نیاز داریم. برای اندازه گیری دور سر دانه سر می اندازیم و به اندازه ۵ تا ۱۰ سانتی متر کشباف می بافیم. کشباف می بافیم یعنی یک دانه را زیر و یک دانه رو می بافیم.در گام بعدی بافتنی را باید یک رج زیر و رج رو ادامه می دهیم.

در مورد بلندی سرشماری باید بگوییم که ۱۵ سانت ساده می بافیم و ۵ سانت را به صورت کشباف و در ادامه شروع میکنیم به کم کردن یعنی به این صورت که ۱۰ تا دانه را می بافیم یکی را کور می کنیم و این عمل را تا آخرین رج ادامه می‌دهیم. توجه داشته باشید که اگر نخی که استفاده می‌کنید خیلی می باشد باید به این شکل عمل کنید که یه رج ۱۰ تا در میان رج بعد نه تا در میان تا آخر.

ادامه

یک مدل کلاه وجود دارد که به نام کلاه هایی که پشتشون آویزونه با توجه به اینکه در این کلاه ها باید ارتفاع کلاه رو بلند در نظر بگیرید یعنی اگر بلندی سر شما ۲۰ سانت باشه این کلاه ها رو باید ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر در نظر بگیرید. ایا یکسره کلا هستند که گشاد هستند که شما باید قسمته ساده کلاه و خیلی بزرگتر از سر خود را در نظر بگیرید. و شروع به بافتن کنید وجود داره که کاملا کشباف یا این که یک سر کلاه ها هستند. که اصلاً کشباف نیستند یا اینکه قسمت کشباف آنها کوتاه است. و یا این که قسمت کشف آن ها بلند در نظر داشته باشید. که محل کشبافها هم میتونه یکی زیر یکی رو باشد و هم دوتا زیر دوتا رو بقیه تغییراتی که میتونه در کوه انجام بشه تغییراتی است که در طرح کلاه می توانیم مشاهده کنیم.

 


بیشتر بخوانید: شیک ترین و زیبا ترین کت و شلوار زنانه مجلسی


ادامه

توجه داشته باشید که برای روش جمع کردن بالای کلاه میل یکسری روش ها وجود دارد. که چند تا از آنها در ادامه اشاره خواهیم کرد. یکی از این روشها روش جمع کردن کلاه گرد و کاسه ای است. باید توجه کنید که در این روش مدل بافت برای کلاه هایی که انتهای آن به سر چسبیده است. باید به بلندی سر ببافید سه تا دانه دوتا یکی شروع کنید یعنی اینکه سه تا ببافید و دو تا یکی تا آخر رج رج بعدی دو تا بافت و رج بعدی و رج های بعدی دوتایکی.

روش دیگری که برای جمع کردن کلاه شل و افتاده نوع دوم یا دو منظوره استفاده می شود. این است که باید ابتدا اندازه بلندی سر را به علاوه ۱۲ تا ۱۵ سانت ببافید .توجه داشته باشید که حاشیه مورد نظر ۲ سانت باشد. و هم چنین یک رنج دوتا یک ژوته ببافید تا آخر رج مجدد ۳ سانت حاشیه ببافید و صاف کور کنید. از یک بند از زنجیره استفاده کنید بین سوراخ های بافتی رد کنید و بند بکشید تا جمع شود.

ادامه

روش بعدی روش جمع کردن کلاه مدل کادوس مدل کادویی اندازه بلندی سر ببافید حدود ۵ تا ۱۰ سانت بیشتر حالا صاف کنید. درز پشت بدوزید حالا مثل کاغذ کادویی که روی جعبه انجام می‌دهید. بالای کلاه هم به همان شکل دوخته شود.ابتدا درز صاف دوخته شود و سپس از گوشه دو طرف دوخت به وسط بیارید و به هم یک بست بزنید.

در انتخاب کلاه های بافتنی باید در نظر بگیرید.یک سری قوانین و نکات بسیار مهم وجود دارد که شما در ادامه با آنها آشنا خواهید شد شما می توانید کلاه خود را بر اساس فرم صورت فرم اندام رنگ مو و غیره انتخاب و خریداری کنید.

کلاه براساس نوع فرم صورت:

میخواهیم در مورد انتخاب کلاهای بافتنی دخترانه بر اساس فرم صورت صحبت کنیم. در این حالت شما معیار اصلی شما برای انتخاب کلاه بافتنی فرم صورت شماست و نوع کلاه بافتنی و قیمت آن در اولویت های بعدی است. اگر فرم صورت شما یک فرم چهره بیضی شکل است. باید توجه داشته باشید که شما می توانید هر نوع کلاه بافتنی را سر کنید بسته به سلیقه شما انتخاب می کنید. خانم هایی هستید که چهره شما چهره ای هست. باید توجه کنید که بهترین گزینه برای شما کلاه های لبه دار گرد و پهن و سبک های نامتقارن و گزینه های کمی بزرگ می باشد. این نوع کلاه ها صورت شما را باریک‌تر و کشیده‌تر نشان می‌دهد باید توجه کنید که به هیچ عنوان از کلاه های تنگ و کلاه های کشباف گرد استفاده نکنید.

نکات مهم دیگر

اگر چهره شما چهره مثلثی یا قلبی شکل است. باید توجه کنید که مناسب ترین نوع کالاها کلاه های تنگ می باشد. همچنین شما به شدت باید از مدل های کلاه که بیش از حد تنگ هستند خودداری کنید. بهترین نوع کلاه برای شما کلاه های سطل است چهره شما چهره مربعی از شما باید در این صورت کلاه را بر سر کنید که بیشتر به صورت شما بدهد بهترین نوع کلاهها در این حالت های کلاه های مرطوب است.

همانطور که گفته شد یکی از روش های انتخاب انتخاب کلاه بافتنی دختران متناسب با رنگ مو ست اگر رنگ موی شما قهوه ای است. که از کلاه های بافتنی و رنگ های شکلاتی سایه های سیاه و آبی به سر کنید. اگر موهای شما به بلند است باید توجه داشته باشید که کلاه ها با رنگهای خاکستری قهوه‌ای قرمز و صورتی می‌تواند مناسب شما باشد.


بیشتر بخوانید: چگونه گردنبند نقره زنانه مناسب انتخاب کنیم ؟


فرم اندام

یکی از معیارهای دیگر در انتخاب کلاه های بافتنی دخترانه فرم اندام شماست. اگر از قد بلندی برخوردار هستید باید توجه کنید که مناسب ترین نوع کلاه های لبه دار بزرگ و کشباف است و توجه کنید که از انتخاب کلاه های بافتنی کوچک و تنگ خودداری کنید. خانم های که اندام ریزی دارند باید توجه کنند که از کلاه های بزرگ به هیچ عنوان استفاده نکنند. بهترین گزینه برای آنها گروه های کوچک و تنگ است. البته می توانید کلاه های منگوله دار را هم مورد استفاده قرار دهید. توجه کنید که چقدر شما بلند باشد و یا کوتاه خانم هایی که سایز آنها بزرگ است. به هیچ عنوان نباید از کلاه های کوچک استفاده کنند. بهترین نوع کلاه برای آنها استفاده از گلهای بزرگ است و همچنین اینکه اگر خانم هستید که شانه های پهنی دارید باید از کلاه های بافتنی بلند با رنگ های روشن استفاده کنید.

 

 

نمونه کلاه بافتنی :

 

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.