تاریخ امروز:۱۰/۰۴/۱۴۰۱

کت و شلوار مردانه-نکاتی طلایی در انتخاب کت و شلوار [مجلسی]1 min read

کت و شلوار مردانه

4.4/5 - (7 امتیاز)

کت وشلوار مردانه:

در مناطق مختلف دنیا به تن کردن کت و شلوار بسیار مرسوم است. به عنوان مثال در کشور های اروپایی آقایان در مراسمات مختلف کت های دو دکمه ای می پوشند. ولی در ایران کت های ۳ دکمه ای رایج تر است باید این را بدانید که هر چقدر دکمه های موجود روی کت ها بیشتر شود کتها نیمه رسمی می شوند.

البته یکسری کت ها نیز وجود دارند که دکمه های بیشتری دارند مثل کت های فانتزی و مدرن. همه از اهمیت داشتن کت و شلوار با خبرند و هر آقایی حداقل به یک دست کت و شلوار نیازمند است که در مجالس و مراسمات مختلف به تن کند.

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

اهمیت دکمه های پیراهن یکی از مهم ترین نکاتی است که هر آقایی باید به آن اهمیت دهد. هرچه تعداد دکمه های یک کت کمتر باشد آن کت رسمی تر است. دلیل این امر این است که هنگامی که شما کت های یک دکمه ای یا دو دکمه‌ ای به تن می کنید، یقه کت شما بازتر است و پیراهن زیر کت شما بیشتر دیده می شود. بنابراین کتی که می‌ پوشید رسمی تر است. و در مقابل آن هرچه تعداد دکمه ها بیشتر باشد قطعاً کت نیمه رسمی است.
نوشته پیشنهادی :   انواع شلوار مردانه پارچه ای و جین برای آقایان خوش پوش

رابطه بین قد و تعداد دکمه کت:

نکته مهم دیگری که باید خدمتتان عرض بکنم رابطه بین قد شما و تعداد دکمه هاست افرادی که قد بلند تری دارند  کت های سه دکمه ای مناسب آنهاست و افراد با قد کوتاه تر کت های دو دکمه ای باید بپوشند البته این را هم باید بگویم که کت های تک دکمه ای هم کتهای بسیار خاص و رسمی هستند. اگر بخواهید در موقعیت های رسمی قرار بگیرید می توانید از این نوع از این نوع کتها استفاده کنید.

جنس پارچه

در مورد جنس پارچه ها هم باید بگویم که عامل بسیار تاثیر گذار است. هر چقدر میزان پشم کت و شلوار شما بیشتر باشد رسمی تر خواهد بود زیرا مرغوبیت و جنس آن ها مناسب تر است. البته این نوع کتها یک نقطه ضعف بسیار بزرگ دارند که خیلی سریع چروک می شود. بنابراین فقط کافیست که از آنها در مجالس رسمی استفاده کنید و نه محیط کار.

اندازه کت

در مورد اندازه که هم باید بگویم که  حتی از کت هایی استفاده کنید که اندازه شماست نه خیلی گشاد باشد و نه خیلی تنگ. رعایت کردن یک سری نکات بسیار ظریف در خوشتیپ نشان دادن شما بسیار تاثیرگذار است نکاتی که  شاید خیلی ساده باشند اما بسیار مهم هستند برای کت های معمولی  چند نکته بسیار مهم را باید در نظر بگیرید در حالتی که کاملاً ایستاده هستید.

دستهای خود را کنار بدن قرار دهیم در این حالت قدکت در حالت استاندارد باید تا نوک انگشتان شما باشد قد آستین هم باید به اندازه یک تا دو سانتی متر از لبه آستین پیراهن بالاتر باشد تا پیراهن زیر کمی بیرون بزند در مورد افراد چاق و لاغر و کدهایی که متناسب با این افراد صحبت می‌کنیم.

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

نکات طلایی در انتخاب و خرید شیک ترین کت و شلوار مردانه :

نکته طلایی اول

معیار اصلی شما ما در خرید کت و شلوار فقط و فقط کت باشد. اگر شلوار شما نیازمند تغییرات باشد قابل تغییر است. ولی گشاد کردن یا تنگ کردن کت بسیار سخت است بنابراین معیار اولیه خود را برای انتخاب کت بگذارید و سپس به سراغ شلوار بروید.

نکته طلایی دوم

گام بعدی در انتخاب کد توجه کردند. به شانه هاست که مهم ترین قسمت در انتخاب یک کت مردانه است. که باید بی نقص باشد این بخش بسیار اهمیت دارد باید در گام اول به آن توجه کنید. به همه قسمت ها مانند کوتاه یا بلند بودن آستین و یا کم یا زیاد کردن گودی کمر قابل تغییر هستند. اما این قسمت امکان تغییر وجود ندارد.

نوشته پیشنهادی :   راهنمای جامع و کامل انتخاب شلوار جین مردانه جدید

نکته طلایی سوم

توجه به اندازه آستین کت شما نکته مهم بعدی است. همانطور که گفته شد پیراهن زیر کت باید چند سانتی از آستین کت بیرون باشد و این مقدار نباید از نیم تا یک سانت بیشتر باشد.

نکته طلایی چهارم

در این هنگام به سراغ شلوار می‌رود. یک قانون بسیار بسیار مهمی وجود دارد که باید این را در خاطر بسپارید هر چقدر که شلواری که میپوشی تنگ تر باشد. قاعدتاً باید فقط شلوار کمتر باشد و بلعکس هر چقدر در شلواری که می پوشید و گشادتر باشد قد آن نیز باید افزایش پیدا کند.

نکته طلایی پنجم

کت شلوار و پیراهنی که بر تن می کنید. باید هم از نظر رنگ و هم از نظر جنس با هم همخوانی داشته باشند یک نوع از این پوشش که در چهار فصل کاربرد دارد استفاده از کت و شلوارهای و پیراهن های رایج  مردانه است حتماً به پیراهنی که بر تن می کنی توجه کنید بسیار اهمیت دارد.

نوشته پیشنهادی :   کت و شلوار مردانه جدید-نکات طلایی ست کردن کفش با کت و شلوار

نکته طلایی ششم

یک بخش بسیار مهم و حساسی باقی مانده است. و آن انتخاب کفش و جوراب ها ست. تا استایل شما تکمیل شود این نکته را بدانید که اگر کت و شلوار مشکی بر تن می کنید. بهترین نوع کفش برای شما استفاده از کفش های مشکی است.

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

نکات تکمیلی در خرید کت و شلوار :

بهترین رنگ برای کت و شلوار شما رنگهایهای مشکی خاکستری و سرمه‌ای است که رنگ های محافظه کارانه ای است. حتما توجه داشته باشید که شانه های کوشا متناسب بدنتان باشد اگر توجه نشود همین یک نکته خیلی ساده تاثیر بدی بر ظاهر شما خواهد گذاشت.

یک نکته بسیار مهم در مورد قد کت شما وجود دارد و آن هم این است که فقط کافیست که زیپ شلوار در جلو و و پشت شما را را بپوشاند و این را در نظر بگیرید که خود شما نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد. چون ظاهر شما را به هم می زند یه قانون بسیار مهم وجود دارد. که باید رعایت کرد و آن این است که هر کت با هر تعداد دکمه که باشد فقط کافیست یک دکمه بسته باشد.

کت سه دکمه ای:

برای کت های سه دکمه ای  فقط  دکمه وسط کت باید بسته شود. بعد از آن توجه داشته باشید که هنگامی که می نشینید دکمه های خود را باز کنید داشتن جلیقه هم زیرک بسیار اهمیت دارد و جذابیت خاصی به شما می دهد.

پیراهنی که به تن می کنید

حتماً به پیراهنی که به تن می کنید هم توجه داشته باشید زیرا در ظاهر شما بسیار تاثیرگذار است. دقت داشته باشید که نه کت و شلوار و پیراهن نباید نه زیاد گشاد باشند و نه زیاد باید به اندازه اندام شما باشند داشتن کراوات هم بسیار به جذابیت شما می افزاید.

توجه کنید که کفش های خود را متناسب با کمربند تان انتخاب کنید اگر یه زیر پیراهنی به تن می کنید باید توجه داشته باشید که بهتر است از یک پیراهن یقه کوتاه روشن استفاده کنید و مراقب باشید که زیر پیراهن به طور کامل پنهان است.

 

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

قواعد خوشتیپی چیست؟( چطور یک فرد خوشتیپ به نظر بیاییم؟)

 

شاید برای شما موقعیت های رسمی پیش آمده باشد که بهترین این گزینه در این موقعیت ها  پوشیدن کت و شلوار است به دونکته مهم توجه کنید که در بالا هم گفته شد کت و شلوار که می‌پوشید همواره باید اندازه شما باشد و همچنین نوع کت و شلواری که بر تن می کنید  بسته بسته به موقعیتی که در آن قرار می گیرید دارد.

از امتحان کردن یک کت و شلوار با سایز کوچکتر نترسید شاید آن سایز برای شما مناسب‌ تر باشد.

همانطور که گفته شد ابتدا به اندازه بودن کت توجه داشته باشید و بعد از آن به شلوار توجه کنید.

کت و شلوار و جلیقه باید اندازه شما باشد و این را در نظر بگیرید که بدن شما باید کمی تنگی را حس کند.

نکات مهم

سر شانه های شما باید کاملا به اندازه کتف شما باشد و یک برای اینکه متوجه شوید که سرشان شما کاملاً اندازه شماست این است که دیوار تکیه داد و بخش سر شانه کت شما در این حالت باید ۹۰ درجه باشد

یک نکته دیگری که وجود دارد این است که یقه پیراهن شما از قسمت برگردانده شده کت نباید فاصله داشته باشد اگر فاصله داشته باشد نشان دهنده آن است که کتاندازه شما نیست. باید توجه داشته باشید که یقه پیراهن شما حدود نیم تا یک سانتی متر از کت شما بالاتر باشد همچنین یقه کت نباید از یقه پیراهن در هنگام که می نشینید فاصله داشته باشد.

در مورد اندازه شلوار باید خدمت شما عرض کنم که مچ پای شما باید به طور کامل پوشانده شود من به هیچ عنوان جورابشو مشخص نباشد توجه داشته باشید که شلوار نباید بر روی کفش شما جمع شود و باید بر روی آن مماس شود.

نوشته پیشنهادی :   کت و شلوار مردانه-نکاتی طلایی در انتخاب کت و شلوار [مجلسی]
”]

مردان قد بلند چه کتی مناسب آنهاست؟

افراد قدبلند بهتر است که از کت های سه دکمه ای استفاده کنند. بهترین نوع شلوار شلوار راسته است برای این افراد. این افراد بهتر است از کت و شلوار ها با رنگ روشن استفاده کنند بهتر است از کت و شلوار های ساده استفاده کنید ولی اگر تمایل دارید از خود شلوار های طرح دار استفاده کنید حتماً توجه داشته باشید که طرحهایهای آنها یا مورب یا افقی باشد هرگز از طرح‌های عمودی استفاده نکنید

مردانه قد کوتاه

این افراد توجه داشته باشند که از کتهایی که قد آنها بلند است هرگز استفاده نکند. بهترین نوع کد به لحاظ دکمه کدهای دو دکمه ای مستند باید توجه داشت برطرف کردن کدهای یقه هفت بالاتنه شما را بلند تر نشان با سر نشان میدهد این افراد به هیچ عنوان نباید از جلیقه استفاده کنند.

مردان چاق چه کتی بر تن کنند؟

این افراد نیز باید توجه داشته باشند که سر آستین های پیراهن خود را از کت بیرون قرار دهند تا دستهای آنها کشیده تر نشان داده شود از کتهایی که کمرشان تقریباً تنگ هست استفاده نکنید برنامه مدلهای راسته بهتر است استفاده کنید این افراد بهتر است از کت هایی با رنگ های تیره استفاده کنید.

مردان لاغر

افراد لاغر برای اینکه همواره چهارشانه دیده شوند در مراسمات رسمی بهتر از حتماً از کت و شلوار استفاده کنند. سعی کنید که از کت و شلوار های طرح دار استفاده کنید پارچه ضخیم ای هم داشته باشند توجه داشته باشید که استفاده از کتهای باید یقه هفت شما را چاق تر نشان میدهد.

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

توضیح کامل و مختصر در مورد برند های ایرانی در زمینه کت و شلوار :

 

برند های ایرانی

اولین برند ایرانی برند هاکوپیان است. بسیار برند خوش شانس از مهمترین دلایلی که این برند یک برند خوش نامی هست. این است که کت و شلوار های تولید شده توسط این برند از الیاف های طبیعی استفاده می کنند مواد اولیه آنها بسیار با کیفیت است. یکی از برنامه های خوب ایرانی دیگر بسیار مطرح است خانه مد راد است. این برند هم ویژگی های فوق العاده زیادی دارد از جمله این در طراحی کت و شلوار ها بسیار خلاقانه عمل کرده و مورد تایید بسیاری از شخصیت های مشهور کشور است. همچنین سفارشی دوزی هم انجام میدهد.

نوشته پیشنهادی :   برند های مطرح ایران در زمینه مد و پوشاک-با برندھای داخلی، {شيک و به روز باشيد}

برند خوش نامی دیگر ایرانی برند ال سی من است. حتما تبلیغات زیبا و جذاب این برند را در تلویزیون دیده اید. شعار خاص این برند مشهور ایرانی هم،  ال سی من، انتخاب خاص تن است. برند ویژگی های منحصر به فردی دارد که در ادامه به آن اشاره کنیم اول اینکه مطابق با فرهنگ و سلیقه ایرانیان است و بسیار جوان پسند و امروزی است.

چند نمونه عکس کت شلوار

 

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

در ادامه این مقاله لیستی از بهترین کت شلوار به همراه قیمت کت شلوار مردانه آورده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.