تاریخ امروز:۳۰/۰۲/۱۴۰۱

1 min read[خوش تیپ باش]-چگونه خوشتیپ تر به نظر برسیم؟

خوشتیپ تر باشیم
5/5 - (14 امتیاز)
خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

حتی اگر سراغ مارك ھای معروف نروید، با دانستن چند اصل می توانيد خوش پوش باشيكم یا زیاد، ھمه آدم ھا در پی داشتن ظاھری آراسته تر و به روایت ساده، خوش تيپ تر شدن ھستند.مارك ھای مختلف طراحی و دوخت لباس نيز، روز به روز اضافه می شوند تا با خالی كردن جيب شھروندان در راستای خوش تيپ شدن به آن ھا كمك كنند. در فروشگاه ھای مارك ھای تجاری شناخته شده و شناخته نشده با حجم انبوھی از كيف، كفش، شلوار، بلوز، پيراھن و… روبه رو می شویم كه از طراحی ھای زیبا و رنگ ھای متنوع برخوردارند. این لباس ھا می توانند، بيشتر سليقه ھا را راضی كنند.

خوشتیپ بودن

اما تا خوش تيپ شدن ھنوز راه طولانی ای پيش رو است؛ ھم خوانی و ھماھنگی این لباس ھا در كنار ھم از انتخاب تك تك پوشش ھا مھم تر و تاثيرگذارتر است. بدون «مارك پوش» بودن، می توان ظاھری آراسته و تحسين برانگيز داشت اما استفاده از محصولات شركت ھای خوش نام، خوش تيپ بودن را تضمين نمی كند. در ھنگام انتخاب لباس با ھر مارك و یا فارغ از نام و نشان، نكات ضروری وجود دارد كه باید مدنظر داشت و با اعمال آن ھا خواسته خوش تيپی را به راحتی تامين كرد. پيش از پرداختن به این نكات آموزشی و بيشتر كاربردی فراموش نكنيم، مد، سبك خاصی از پوشش است كه در دوره ای رواج پيدا می كند و محبوب می شود و آدم ھای مدپوش، ھميشه خوش تيپ و تحسين برانگيز نيستند.


بیشتر بخوانید: کلاه بافتنی-مدل های جدید کلاه بافتنی زنانه و دخترانه۲۰۲۰


رنگی رنگی نباش

در انتخاب یك ست لباس نباید از بيش از سه رنگ استفاده کنيد و تا آنجا که می توانيد پوشش خود را ساده نگه دارید. استفاده از مکمل ھای رنگی، روش بسيار خوب و جذابی در كنار ھم پيچيدن رنگ ھای مختلف است. رنگ ھایی که متضاد یکدیگرند، تکميل کننده ھم نيز ھستند (مثلاً بنفش و زرد یا آبی و نارنجی). شلوار، كفش و كيف آبی را می تواند با بلوز زرد یا نارنجی پوشيد.

ادامه

نمونه معروف و رایج استفاده از رنگ ھای متضاد، ھم نشينی سياه و سفيد است. رنگ ھایی که به ھم نزدیک ھستند، به نام رنگ ھای «ھم خانواده» شناخته می شوند. (مثل زرد و نارنجی) زمانی که می خواھيد لباس بپوشيد باید سعی کنيد که از رنگ ھای متضاد و یا رنگ ھای ھم خانواده استفاده کنيد. استفاده از طيف یك رنگ مانند آبی تا سورمه ای، كرم تا قھوه ای، سبك خوبی را انتخاب رنگ لباس است. اگر لباس ھایتان روشن ھستند، باید کفش ھایتان نيز روشن باشند ولی اگر لباس ھای تيره بر تن می کنيد، کفش شما نيز باید تيره باشد.

 

خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

طرح و نقش كمتر

از چند پارچه طرح دار در كنار ھم استفاده نكنيد. یك لباس طرح دار را در كنار لباس ھای ساده بپوشيد تا وزین تر و خوش پوش تر باشيد. وقتی ھم مجبور به پوشش لباس ھای طرح دار ھستيد از دو یا سه طرح مشابه فراتر نروید.پيشنھاد ما این است که از لباس ھایی استفاده کنيد که تنھا دارای یک طرح معين ھستند(مثلاً دارای گل ھای ساده سفيد رنگ باشند) .

 

خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

پارچه مناسب

این باور قدیمی كه نوع پارچه لباس، طبقه اجتماعی مصرف كننده را مشخص می كند، با راه افتادن كارخانه ھای پارچه بافی و توليد انبوه انواع پارچه از ميان رفته است؛ اما ھنوز ھر پارچه جایی دارد. خوب است بدانيد كه ابریشم از کتان رسمی تر است و چرم ھم ھميشه خيلی مردانه تر از فاستونی است. برای اینکه در ميان انواع پارچه ھای مختلف به دام نيفتيد، بھتر است لباس ھای تابستانی و زمستانی خود را از ھم جدا کنيد.

لباس ھای زمستانی معمولاً کلفت تر، سنگين تر و زبر تر ھستند. پارچه ھای تابستانی نيز از الياف طبيعی درست شده و بسيار نازک و خنک ھستند. در تابستان و زمستان به جنس پارچه ای كه می خرید، دقت كنيد.

 

 


بیشتر بخوانید: کفش اسپرت مردانه و پسرانه شیک[راهنمای خاص]


خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

فصل ھا و لباس ھا

ھر فصلی، نوع لباس خاص خود را از جھت جنس، طرح و رنگ طلب می كند. رنگ ھای روشن، جنس ھای سبك و نازك و تی شرت ھا و بلوزھای آستين كوتاه را برای تابستان نگه دارید و برای زمستان سراغ رنگ ھای تيره چون قھوه ای، پارچه ھای پشمی و پلوورھا و سایر لباس ھای گرم بروید.حتی پيشنھاد می كنيم در کمد لباس ھای خود جایی را برای ذخيره لباس ھایی که به درد فصل حاضر نمی خورند باز کنيد. بدین گونه ھر بار انتخات مجموعه لباس مناسب، راحت تر و ساده تر است.

 

خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

شلوارھای خيلی بلند یا خيلی کوتاه

فارغ از جریان مد، پاچه ھای شلوار باید اندازه معقول و مناسبی داشته باشند؛ بدین گونه كه شلوارھای رسمی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بيایند و شلوارھای جين می توانند تا انتھای پاشنه کفش نيز کشيده شوند. قد ھر شلواری که بيش از این اندازه باشد برای شما بلند است. زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب ھایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشينيد شلوار شما نباید بيش از چند سانت به بالای جورابتان رود.

این ھا، اصول كلی لباس پوشيدن به شكل رسمی و تعریف شده ھستند ولی در سال ھای اخير بسيار شاھد بودیم كه با سيل ھمه گير مد، قد پاچه ھای شلوار از این حد كوتاه تر و بلندتر شده اند.

 

خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

شلوار گشاد، كمر باریك

اگر شما دارای کمر باریکی ھستيد و از لاغری پاھای خود رنج می برید، (پاھای بلند اما کمر کوچکی دارید) از شلوارھای جين و ارتشی استفاده کنيد که جيب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفين. یک حقه دیگری که در این جا می توانيد به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنيد.

که بزرگتر از سایز شما باشد. این کار باعث می شود که اندام شما پرتر جلوه کند، ھمچنين قد شلوار نيز بلندتر شده و پاھای شما را ناقص جلوه نمی كند.

 

تی شرت ھم قد دارد

اگر تی شرت شما خيلی بلند است، نباید آن را ھيچ گاه داخل شلوار خود کنيد. تی شرت باید كوتاه نباشد. ھر بالاپوشی که پایين تر از حد معمول باشد، بلند است و اگر بالاتر بایستد، برایتان کوتاه است. بلندی و كوتاھی قد تی شرت ھم بسيار تابع مد روز است.

 

خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

تی شرت ھای شلوغ

چون تی شرت از آن دسته لباس ھایی است كه در تابستان به تنھایی و در زمستان در زیر تن پوش ھای زمستانی می توان پوشيد، ھنگام خرید بيشتر سراغ تی شرت ھای تک رنگ بروید و از پوشيدن لباس ھای پر زرق و برق با طرح ھای شلوغ دوری کنيد.

تی شرت ھای ساده، شيك ترند و خيلی راحت تر با پلوور و ژاکتھای مختلف ست می شوند.

 

 

لباس ھای چروک

لباس چروك در اولين نگاه به چشم می آید و بسيار از وقار و تاثيری كه می توانيد بر دیگران بگذارید، می كاھد. اگر حوصله اتو و خشك شویی ندارید در خرید به جنس لباس مورد نظرتان دقت كنيد. در مواقع اضطراری مانند مسافرت ھم می توانيد بر روی محل چروکيدگی کمی آب بریزید و سپس سشوار را بر روی آن بگيرید و با دست محل مورد نظر را صاف کنيد. با این کار لباس شما از آن چروکيدگی در می آید.

 

خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

 

ھر لباسی، جایی داره

ھر سبك لباسی، كاربـــری خاص خودش را دارد. لباس ھای پرزرق و برق ، مناسب مــــھمانی ھا و لبــاس ھــــای اسپرت برای تفریح و سفر مناسب اند. ھرچند ھر فردی ممكن است به پوشيدن نوعی از این لباس ھا خوگرفته باشد ولی رعایت این اصل ساده ھم راحتی بيشتری ایجاد می كند و ھم موقعيت شناسی شما، تحسين دیگران را برمی انگيزد.

برای محل كار نيز مناسب با نوع كارتان باید لباس انتخاب كنيد. مدیران باید از لباس ھای رسمی چون كت و شــــلوار و مانتوھایی از پارچه ھای  سنگين چون كرپ استفاده كنند. پزشكان و متخصصان نيز در ھمين گروه جای می گيرند.

 

خوشتیپ تر باشیم

خوشتیپ تر باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.