تیشرت و پولوشرت مردانهلباس مردانهمردانه

پولوشرت مردانه- نکات طلایی در انتخاب یک پولوشرت {فوق العاده}

منظور از پولوشرت چیست؟

نام‌های دیگر پولوشرت، تی‌شرت یقه دار، تی‌شرت تنیس و تی‌شرت چوگان است. که اصطلاح انگلیسی آن پولوشرت می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که پولوشرت، تی شرت دارای یقه‌ است. جنس پولوشرت از نخ، ابریشم و الیاف مصنوعی است، انتخاب جنس‌ پولوشرت به فصلی که در آن قرار دارید، بستگی دارد.

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

تاریخچه پولوشرت

در سال ۱۹۲۶ رنه لاکوست یکی از معروف‌ترین بازیکنان تنیس بود. در یکی از مسابقات جهانی پیراهن مخصوص تنیس پوشیده بود. که آن را خودش طراحی کرده بود. بازیکنان دیگر با پیراهن آستین بلند و کراوات در گرما اذیت می‌شدند. ولی رنه لاکوست با پولوشرت سفید خود  احساس راحتی می‌کرد. سال ۱۹۳۳ یعنی هفت سال بعد رنه لاکوست از شرکت در مسابقات تنیس کناره گیری کرد. و پولوشرت را که طراحی خودش بود. به یک برند محبوب پوشاک تبدیل کرد، امروزه آن را به نام لاکوست می‌شناسیم.
پولوشرت در آن زمان توسط بازیکنان چوگان استفاده می‌شد.(در زبان انگلیسی پولو به معنای چوگان است). و به نام پیراهن تنیس شناخته می‌شد. در سال ۱۹۷۲ رالف لورن طراح لباس آمریکایی یک تولیدی پیراهن مخصوص پولو راه انداخت. و لباسی را که بازیکنان چوگان استفاده می‌کردند، کپی کرد. از آن زمان پیراهن تنیس با نام پولوشرت یعنی لباس چوگان شناخته می‌شد.

باشگاه‌های گلف همزمان با این اتفاقات در دهه ۵۰، ۶۰ و ۷۰ از بازیکنان خود خواستند. تا از لباس مخصوص گلف استفاده کنند. لباس گلف شبیه به پولوشرت بود و تفاوت آن سفت بودن.  یقه و داشتن یک جیب در سمت چپ آن بود. به این ترتیب بود که مردان در استایل ورزشی و راحتی از پولوشرت استفاده می‌کردند. و امروزه یک لباس کلاسیک مردانه شناخته می‌شود.

یکی از لباس‌هایی که در کمد لباس آقایان وجود دارد پولوشرت است. کسانی که طرفدار لباس اسپرت هستند می‌توانند از پولوشرت استفاده کنند. در استایل رسمی و روزمره می‌توان از پولوشرت استفاده کرد.

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

پولوشرت را با چه شلوار‌هایی می‌توان ست کرد؟

۱ – شلوار روزمره جین

شلوار روزمره جین را می‌توان به راحتی با پولوشرت ست کرد. برای داشتن استایل حرفه‌ای شلوار جین مشکی یا آبی تیره مناسب است. و جین های آبی روشن برای استایل روزمره و تعطیلات آخر هفته مناسب هستند.

 


بیشتر بخوانید: مدل مانتو دخترانه نوجوان {فوق العاده جذاب}


۲ – شلوار اسلش جذب

شلوار اسلش جذب با پولوشرت به راحتی ست می‌شود. و برای استایل روزمره مناسب است. پولوشرت ساده با رنگ خاص به راحتی با شلوار اسلش رنگ خنثی ست می شود.

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

۳ – ست پولوشرت و شلوارک

برای ماه های گرم سال می‌توان از پولوشرت و شلوارک استفاده کرد. از پولوشرت های راه راه استفاده کنید. تا استایل تان رنگ و انرژی بگیرد.

 

۴ – شوار Cargo یا بَگ

استفاده از پولوشرت با شلوار بگ استایل تان را حرفه ای می کند. استفاده از پولوشرت سفید یا قرمز(رنگ پر انرژی است) با شلوار بگ ساده و با جیب های کم مناسب است.

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

 

پولوشرت را با چه کفش‌هایی می‌توان ست کرد؟

۱ – پولوشرت و بوت کویر

بوت کویر یا چوکا که جز بوت‌های مردانه است را می‌توان در استایل نیمه‌رسمی و روزمره و با پولوشرت استفاده کرد.

۲ – کفش‌های چرمی با استایل آل استار

استفاده از پلوشرت با کفش های چرم برای آخر هفته مناسب است.

۳ – کفش های تخت پاشنه حصیری

کفش‌های تخت پارچه‌ای با پولوشرت و شلوارک برای استایل تابستانه مناسب است.

۴ – پولوشرت و کفش کالج

استفاده از پولوشرت و کفش کالج یک ترکیب عالیست، چون ساده، راحت و کاربردی است.

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

استفاده از پولوشرت برای لایه زیرین

۱ – پولوشرت و کاپشن

استفاده از پولوشرت و کاپشن مدل بُمبِر ترکیب جالبی است. اگر با بوت کویر یا چوکا ست شوند، استایل جالبی از فشن به وجود می‌آورند.

۲ – پولوشرت و کت چرم

استفاده از پولوشرت و کت چرم ترکیب زیبایی است، اگر از شلوار جین مشکی جذب و بوت چرم هم استفاده کنید ترکیب فوق العاده ای می‌شود.

۳ – پولوشرت و پلیور یقه هفت

استفاده از پولوشرت به جای پیراهن مردانه در لایه زیرین پلیور یقه هفت، تغییر چشمگیری است. از پولوشرت با رنگ متفاوت استفاده کنید تا از قسمت یقه تفاوت رنگ نمایان شود. اگر از پولوشرت آستین بلند استفاده می‌کنید، آستین پلیور خود را بالا بزنید تا تضاد رنگ از آنجا هم نمایان شود.

۴ – پولوشرت و کت جین

استفاده از پیراهن یا کت جین روی پولوشرت سفید، برای آخر هفته استایل ایده‌آلی است. استفاده از شلوار جین باعث ایجاد یک تلورانس رنگیِ جین می‌شود.

۵ – پولوشرت و سویشرت کلاه دار / هودی

سویشرت‌های کلاه‌دار یا هودی‌ها را می‌توان روی اکثر لباس‌ها پوشید، اما اگر پولوشرت را با یکی از آن‌ها بپوشید، جلوه‌ی زیباتری دارد. در این ترکیب از تلورانس شدید رنگ‌ها نترسید.

 

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

ویژگی پولوشرت مردانه مناسب

۱- فرم بدن

پولوشرت باید از دو طرف شکم به اندازه ۲.۵ تا ۵ سانتی متر آزاد باشد و نباید خیلی گشاد و یا تنگ باشد.

۲- طول پولوشرت

اگر طول پولوشرت زیاد باشد آزادی عمل بیشتری به شما می‌دهد. مخصوصاً زمانی که می‌خواهید. تحرک زیادی داشته باشید. بهتر است قد پولوشرت به گونه‌ای باشد که  روی باسن بنشیند.

۳- آستین پولوشرت

آستین پولوشرت مردانه نباید به بازوها بچسبد و یا گشاد باشد. قسمت انتهایی آستین پلوشرت ها تنگ تر از سایر قسمت‌های آستین آن است.

۴- دکمه پولوشرت

اگر یک یا دو دکمه بالایی پولوشرت را باز کنید بهتر است.


بیشتر بخوانید: بوت مردانه-بهترین بوت و نیم بوت های مردانه [۲۰۲۰]


۵- یقه پولوشرت

یقه پولوشرت براساس استاندارد تولید می‌شود و در تمام برندها یکسان است؛ چون پولوشرت‌ها یقه‌ای زاویه دار دارند نسبت به تیشرت‌ها جلوه رسمی‌تری دارند. اگر از پولوشرت خود زیاد استفاده کرده‌اید و یقه‌ای وا رفته دارد، دیگر از آن استفاده نکنید.

۶- یک لوگوی واضح

لوگوی روی سینه پولوشرت مهم است، به دنبال برندهای ورزشی روی آن باشید. اما کنید پولوشرتی که دارای لوگوی خیلی بزرگ و زننده است را نخرید.

۷- پولوشرت با جنس باکیفیت

نوع الیاف پولوشرت مهم است و نباید با شستشو ، فرم و شکل خود را از دست دهد.

۸- رنگ پولوشرت

بهترین و پر کاربردترین رنگ لباس، سفید، مشکی و طوسی است، پس سعی کنید رنگ پولوشرت را از این سه رنگ انتخاب کنید.

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

مزایا استفاده از پولوشرت:

پولوشرت‌ها بسیار راحت هستند.پولوشرت ‌ها را می‌توان به راحتی با انواع لباس‌ها و کفش‌ها ست کرد.از پولوشرت ‌ها هم برای مجالس رسمی و هم غیررسمی می‌توان استفاده کرد.پولوشرت ‌ها به دلیل وجود کشباف در انتهای آستین آنها، نسبت به تی‌شرت‌ها رسمی‌تر هستند.شکل و طراحی پولوشرت‌ها چیزی بین پیراهن مردانه و تی‌شرت است.در زیر یقه پولوشرت ‌ها چند دکمه وجود دارد که مانع مشخص شدن قسمت سینه‌ی آقایان می‌شود.از پولوشرت ‌ها می‌توان در زیر کت، کاپشن، سویشرت و هودی استفاده کرد.

 

 

نمونه پولوشرت مردانه :

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

پولوشرت مردانه
پولوشرت مردانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه