تاریخ امروز:۰۲/۰۷/۱۴۰۲

١۵ نکته طلایی در مورد عطر و ادکلن شیک1 min read

عطر و ادکلن1

5/5 - (1 امتیاز)

ادکلن شیک

١) در دنيای مُد، عطر و ادکلن شیک ھم مثل رخت و لباس و کفش و کلاه و . . . سال به سال، نو می شود اما ھر عطری برای ھر سن وھرموقعيتی مناسب نيست.

٢) از عطرھایی مانند بولگاری، اسکادا و ایریا که رایحه سنگينی دارند، ترجيحا در محافل رسمی استفاده کنيد. ھميشه بھتر است که در مکان ھای رسمی از رایحه ھای تلخ، گرم، شيرین و تند استفاده کنيد.

نوشته پیشنهادی :   خرید اینترنتی 35 مدل از بهترین عطر و ادکلن مردانه و زنانه

٣) در ساخت عطر و ادکلن شیک تلخ معمولاً از اسانس ھایی مانند ریشه درختان و ادویه ھای تند شرقی استفاده می کنند. عطرھای شيرین و گرم ھم عطرھایی ھستند که از بو و طعم شکلات و ميوه ھای تابستانی برخوردارند.

۴) از عطر و ادکلن شیک مانند مادام روشاز، گپ، ھوگو و آزارو ترجيحا در محافل دوستانه و صميمی استفاده کنيد. ھميشه بھتر است که در محافل دوستانه و صميمی، از عطرھای سرد و ترش استفاده کنيد.

عطر و ادکلن زنانه

۵) عطر و ادکلن شیک سرد به عطری می گویند که حس خنکی و تازگی را القا کند. استشمام این عطرھا معمولاً باعث می شود که طعمِ ميوه ھایی مانند خيار و ھندوانه را به خاطر بياوریم.

۶) عطر و ادکلن شیک ترش به عطری می گویند که طعم مرکبات را به خاطر بياورد. عطرھای ترش نيز القاکننده حس طراوت و شادمانی اند.

٧) عطر و ادکلن شیک سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نيز می شوند. لابد دیده اید که در باشگاه ھای ورزشی، ھوای داخل باشگاه را معمولاً با رایحه ھای سرد و ترش مطبوع می کنند. عطرھایی با طعم گل ھای وحشی می توانند حس صميميت بيشتری به محيط القا کنند.

٨) ھمانطور که در بحث رنگ ھا، از رنگ سال و رنگ فصل برایتان گفتيم؛ در بحث عطرھا ھم باید از عطر زنانه سال و عطر فصل صحبت کنيم. طبيعتا عطرھایی که بھتر است در روزھای گرم و آفتابی استفاده شوند، با عطرھایی که مناسب روزھای سرد زمستان اند، یکسان نيستند.

٩) در فصل بھار از عطرھای ملایم استفاده کنيد. عطرھای ملایم و بھاری را معمولاً از گل ھای بنفشه، تمشک و مگنوليا می گيرند.

١٠) در روزھای گرم تابستان برای ماندگاری بوی عطر باید به دفعات بيشتری از آن استفاده کنيد. با این حساب، بھتر است که در فصل گرم از عطری استفاده کنيد که ماندگاری بيشتری داشته باشد.

قیمت عطر و ادکلن

١١) در فصل گرم، استفاده از رایحه ھای خنک و ترش، تلخ و سرد، جنگلی و وحشی بسيار خوشایند است. استفاده از رایحه ھای خنک و ترش در فصل تابستان، سرمای خوشایندی را به شما و اطرافيانتان منتقل می کند و درنتيجه از حسِ گرمای محيط می کاھد تا به یک حس تعادل دمایی برسيد.

١٢) ماندگاری عطرھا در ھوای سرد بيشتر است. یعنی در پایيز و زمستان با توجه به دمای پایين ھوا، الکل موجود در قیمت عطر دیرتر تبخير می شود. در فصل ھای سرد سال، بھتر است از رایحه ھای سنگين مانند عطرھای شيرین، تند و تلخ استفاده کنيد.

١٣) اگر پوست تان چرب است، خوشحال باشيد چون دوام و ماندگاری عطرھا بر روی پوست ھای چرب و تيره بيشتر است. اما عطر برای پوست ھای روشن و خشک، در حکم یک مرطوب کننده است و دوام زیادی روی این پوست ھا ندارد.

١۴) اگر پوست تان روشن و خشک است و می خواھيد ماندگاری عطرتان بيشتر شود، بھتر است پيش از استفاده از عطر، از لوسيون ھای مرطوب کننده بدون بو استفاده کنيد.

١۵) واقعيت این است که زدن عطر بر روی محل نبض ھا (مانند: مچ دست، مچ پا، پشت زانوھا و نبض گردن) باعث متصاعد شدن رایحه عطر شده و کلاً خوشایند است اما پزشکان توصيه می کنند به گردنتان عطر نزنيد چرا که این کار، احتمال بيماری ھای پوستی را در این ناحيه افزایش می دھد.

عطر و ادکلن

مشاهده و خرید محصول

 

نت های عطر چیست؟

نت های عطر مواد تشکیل دهنده یک عطر هستند. آنها به عنوان نت های اولیه (مرکبات، اسطوخودوس)، نت های قلبی (دارچین، یاس ) و نت های پایه ( وانیل ، مشک) طبقه بندی می شوند.

این ترکیب با دقت انتخاب شده از مواد تشکیل دهنده آکورد عطر ، ویژگی اصلی یک عطر است. سازندگان عطر با دقت نت ها را انتخاب می کنند تا مطمئن شوند که عطر هم بوی مطبوعی دارد و هم تجربه خاصی را تداعی می کند. نت ها در یک هرم عطر طبقه بندی می شوند.

 

نت های برتر چیست؟

نت های بالایی که گاهی اوقات به عنوان نت سر نیز شناخته می شوند، لایه بالایی یک عطر را تشکیل می دهند. به عبارت دیگر، نت‌های ابتدایی رایحه‌هایی هستند که پس از اسپری کردن عطر ابتدا متوجه می‌شوید. اینها در ایجاد اولین برداشت و شکل دادن به داستان یک عطر نقش دارند.

نت‌های ابتدایی معمولاً به سرعت تبخیر می‌شوند و تنها برای پنج تا پانزده دقیقه اول باقی می‌مانند. هدف اصلی آنها این است که رایحه اولیه را پخش کنند و سپس به آرامی به قسمت بعدی عطر منتقل شوند. در نتیجه، نت‌های بالایی معمولاً از مولکول‌های سبک‌تر و کوچک‌تر تشکیل شده‌اند.

برخی از نت‌های ابتدایی رایج عبارتند از رایحه‌های مرکبات – مانند لیمو، پرتقال و ترنج – و همچنین رایحه‌های گلی ملایم مانند اسطوخودوس و گل رز . ریحان و بادیان نیز معمولا به عنوان نت بالایی استفاده می شوند.

شرح نت های بالایی

نت های قلبی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، نت های قلبی “قلب” عطر را تشکیل می دهند. عملکرد آنها حفظ برخی از رایحه‌های نت‌های بالا و همچنین معرفی رایحه‌های جدید برای عمیق‌تر کردن تجربه است. گاهی اوقات به عنوان نت میانی از آن یاد می‌شود، نت‌های قلبی نیز به عنوان بافری برای نت‌های پایه عمل می‌کنند که ممکن است به خودی خود بوی خوشی نداشته باشند.

از آنجایی که آنها حدود ۷۰ درصد از کل رایحه را تشکیل می دهند، نت های قلبی معمولا بیشتر از نت های بالایی ماندگاری دارند. نت های قلبی زمانی ظاهر می شوند که نت های بالایی شروع به محو شدن می کنند و برای ماندگاری کامل عطر مشهود می مانند.

نت‌های قلبی شامل روغن‌های گل‌های پر بدن و معطر مانند یاسمین، شمعدانی، نرولی و یلانگ یلانگ، و همچنین دارچین، فلفل، کاج، علف لیمو، فلفل سیاه و هل است.

شرح نت های قلب

یادداشت های پایه

در کنار نت های میانی، نت های پایه پایه و اساس عطر را تشکیل می دهند. آنها به تقویت نت های سبک تر کمک می کنند و در عین حال عمق و طنین بیشتری می بخشند.

از آنجایی که آنها پایه عطر را تشکیل می دهند، نت های پایه بسیار غنی، سنگین و ماندگار هستند. نت های پایه محبوب عبارتند از وانیل، عنبر، مشک ، نعناع هندی، خزه و نت های چوبی مانند چوب صندل و چوب سدر.

شرح نت های پایه

چگونه نت های عطر را شناسایی می کنید؟

شما می توانید نت های عطر را بر اساس زمان سپری شده پس از استفاده از عطر شناسایی کنید. نت‌های ابتدایی آن‌هایی هستند که بلافاصله پس از تماس عطر با پوست‌تان، آن‌ها را استشمام می‌کنید. هنگامی که این انفجار اولیه محو شد، نت های قلبی به شکل جوهر عطر وارد می شوند. نت های پایه همان رایحه ای هستند که ماندگاری بیشتری دارند و رایحه ای هستند که بیشتر به یاد دارید.

هر نت کیفیت خاصی را به عطر اضافه می کند. برخی از رایج‌ترین دسته‌های نت‌های عطری شامل تازه، گل‌ها ، ادویه‌ها، میوه‌ها ، چوب‌ها و مشک هستند که هر کدام معمولاً در دسته‌های نت خاصی استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، رایحه‌های تازه و گلی تقریباً همیشه نت‌های بالایی هستند، در حالی که رایحه‌های چوبی و مشک معمولاً به سمت پایین هرم نت ظاهر می‌شوند.

در ادامه لیستی اورده شده است که با بررسی قیمت ادکلن مردانه و نکات دیگر خرید خود را تکمیل کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *