تاریخ امروز:۱۰/۰۴/۱۴۰۱

مد و فشن خانم ها و آقایان- نکات بسیار مهم و طلایی1 min read

مد

5/5 - (1 امتیاز)

مقدمه

شما كه دارای اضافه وزن ھستيد، چه نوع لباسی را باید بپوشيد. طراحان مد و فشن، کم کم دریافته اند که ھمه افراد تنھا در دو سایزخاص (یا حتی ده سایز) محدود نمی شوند.

زنانی که دارای اضافه وزن ھستند، سرانجام این فرصت را پيدا کرده اند تا گزینه ھای بيشتری درانتخاب لباس داشته باشند و در حال حاضر لباس ھای زیبا، شيک و مد روز در سایزھای بزرگتر ھم دردسترس است.

اما ھنوزھم بسياری از زنان گمان می کنند که داشتن اندام بزرگتر به معنی پوشيدن لباس ھای بزرگ تر و گشادتراست.

 

مد

مد

 

ادامه…

مھم نيست که شما دارای چه سایز و اندازه ای ھستيد، قواعد و روش ھای تناسب اندام بازھم در مورد شما به کار می رود. لباس ھایی که به صورتی بد ریخت و نامناسب از بدن شما آویزان می شوند و برای شما گشاد ھستند.

تنھا شما را ازآنچه که واقعا ھستيد بزرگتر نشان می دھد. درعوض استفاده از لباس ھایی که بدون احساس تنگ بودن در آنھا، برآمدگی و انحنای زیادی بدن شما را کمتر نشان بدھد مناسب تراست.

ھمچنين شما باید قسمتھای مثبت و نيرومند بدن خود را برجسته تر نشان بدھيد. اگرماھيچه ساق پا درشت و پر و بزرگی دارید. دامن ھایی که تا زانو ھستند بپوشيد. و صندل ھای بزرگ و بلند به پا کنيد؛ و فراموش نکنيد که اعتماد به نفس و اطمينان بھترین وسيله و لازمه برای ھر زن خوش لباس است.

 


بیشتر بخوانید: کیف مدرسه- طلایی ترین نکات مربوط به خرید کیف های مدرسه


بھتر است بدانيد که:

در پيراھن ھای کمردار(Wrap)، شما می توانيد قسمت بالا و کمر خود را طوری تنظيم کنيد. که برآمدگی و انحنای بدن شما را کاملاً درست و متناسب نشان بدھد: چسبيده و اندازه و متناسب بدن، اما نه خيلی تنگ.

پارچه ھای نرم و لطيف ، می تواند قسمت بالا و پایين بدن شما را تزئين کند و بپوشاند. در حالی که پارچه ھای سفت و شق و رق ، خطوطی غير طبيعی ایجاد می کنند.

یقه وی شکل، برای بالاتنه ھای بزرگ، بلوزی که کمی دگمه بالای آن بازاست یا یقه وی « V « شكل که کمی برگشته است، می تواند اثر مشابھی بگذارد.

 

آنچه که شما را نامناسب و غير جذاب نشان می دھد و باید ازآن خودداری کنيد:

کفش ھای بند دار در قوزک پا:

وجود نواری بر روی قوزک پا، پایين ساق پا را درشت تر و بزرگتر نشان می دھد. شما می توانيد درعوض پاشنه ھای سه گوش (گوه ای و توپر) را امتحان کنيد. ضخامت کف پا را با ماھيچه ساق پای شما متناسب و متعادل می کند. و ھمچنين نسبت به پاشنه ھای بلند معمولی تکيه گاه بھتری برای شما ایجاد می کند.

 

مد

مد

 ژاکت ھا و پلوورھای بزرگ و شل و ول:

یک پلوور بزرگ شما را بزرگ و چاق تراز آنچه ھستيد .نشان می دھد. بدترین ژاکت ھا آنھایی ھستند .که بر روی کمر و ران ھا خطوط و راه ھای برجسته ای دارند، که باعث جلب توجه دیگران به آن قسمت ھا می شود. و خط کلی بدن شما را تفکيک می کند و مشخص می کند.

 


بیشتر بخوانید: راهنمای جامع و کامل در انتخاب و خرید عینک های آفتابی


شلوارھای باریک شونده نوک تيز(خمره ای شکل):

شلوارھایی که در قوزک پا باریک می شوند، ران ھای شما را درمقایسه با آن، حتی پھن تر و بزرگ تر از آنچه ھست. نشان می دھند. درعوض می توانيد از شلوارھایی که از ران به سمت پایين مستقيم و راسته ھستند، استفاده کنيد.

مد

 

باXتنه شلوغ:

از پوشيدن ھر نوع پيراھن وتی شرتی که قسمت بالای آن موج دار و شلوغ یا قلابدوزی شده باشد. یا ھر نوع تزئين دیگری داشته باشد، خود داری کنيد؛ چون این نوع لباس تنھا به حجم نيمه بالایی بدن شما می افزاید.

 

 

 

کيف های کوچک:

کيف ھای دستی ممکن زیبا و جذاب به نظر برسند. اما حمل کردن آن شما را به طور نامناسبی بزرگ نشان می دھد. اطمينان حاصل کنيد که کيف شما به اندازه کافی بزرگ ھست تا بدن شما را مناسب نشان بدھد.

 

مد

 

 

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.