تاریخ امروز:۳۱/۰۲/۱۴۰۱

3 min readلباس عروس -راهنمای جامع و کامل انتخاب لباس عروس-[فوق العاده]

لباس عروس
5/5 - (9 امتیاز)

انواع لباس عروس

تصور کنید شخصی با لباس سفید بلند در مراسم عروسی شما حضور داشته باشد ، در آن لحظه چه حسی دارید ؟
احتمالا نیمی از شادی عروسیتان در کثری از زمان جلوی چشم شما نابود میشود. پس بهتر است این احتمال را بدهید . و برای جلوگیری از این حس ناخوشایند از قبل با مدل های جدید لباس عروس آشنا شوید و در مراسم عروسیتان بهترین باشید. ما اینجا به شما یاد میدهیم تا یک مراسم به یادماندنی را با یک لباس عروس عالی تجربه کنید. موضوع اول برای انتخاب لباس عروس خوب و مناسب شناخت فرم و اندام خودتان است. ما اینجا افراد را بر اساس اندام تقسیم بندی میکنیم تا شما به راحتی فرم اندام خود را بشناسید و به راحتی لباس عروس مناسب اندام خود انتخاب کنید.
دسته بندی اندام افراد متفاوت است اما ما اینجا پنج دسته اصلی را نام میبریم:

"<yoastmark

بیضی /سیب :

افرادی که اندامشان شبیه سیب یا بیضی است معمولا کمی اضافه وزن و شکم دارند. معمولا این افراد لباس هایی که در ناحیه شکم تنگ میشوند نباید بپوشند. لباس هایی که در ناحیه شکم گشادتر هستند مناسب این افراد هستند .

گلابی :

اندام گلابی به افرادی میگویند که پایین تنه بزرگتر از بالا تنه داند . این دسته از افراد باید لباس هایی بپوشند که بالا تنه را بزرگتر نشان دهد.

مستطیل/موز :

به اندامی گفته میشود که کاملا یکدست است، کمی شبیه اندام مردانه. این دسته از افراد نباید لباس های جذب و چسبان بپوشند. و بهتر است لباس هایی بپوشند که انحنای  بیشتری به اندامشان بدهد.

مثلث برعکس :

این افراد شانه هایشان از باسن و کمرشان پهن تر است. به این نوع افراد توصیه میشود لباس هایی بپوشند که دامن و پایین تنه آنها پف دار و حالت دار باشد. تا اندامشان زیباتر دیده شود. این دسته افراد باید از پوشیدن لباس های جذب پرهیز کنند.

ساعت شنی :

این دسته از افراد در اندامشان انحنای بیشتری داند ، این افراد کمرشان از پایین تنه و بالا تنشان باریک تر است  . لباس مناسب این افراد لباس جذب است زیرا زیبایی اندامشان را چند برابر میکند.

"<yoastmark

مدل ورسای :

در این نوع لباس آستین های پف دار ، پارچه های موجدار و چین دار و خط یقه بالا دیده میشود. استفاده از دستکش های بلند در این مدل زیبایی آنرا چندبرابر میکند.

"<yoastmark

پردار و خزدار :

استفاده از پر وخز زیبایی آنها را دوچندان کرده است. این تزیینات در قسمت های یقه و آستین ها قرار دارند. پیشنهاد میشود در کنار این مدل آرایش چهره و مو ساده انتخاب شود.

"<yoastmark

شنل دار :

شنل های کوتاه و بلند روی شانه های این مدل آنرا یک مدل باوقار و رویایی تبدیل کرده است. این لباس برای خانم هایی که لباس عروس پوشیده میپسندند بسیار
مناسب است . پیشنهاد میکنیم افراد کوتاه قد از شنل های کوتاه و افراد قد بلند از شنل های بلند استفاده کنند.

"<yoastmark

دودی و آینه ای :

اخیرا استفاده از رنگ های دودی و پارچه های نئونی و جیوه ای (آینه ای) در لباس عروس طرفداران زیادی پیدا کرده است. این رنگ لباس انتخاب خوبی برای مراسم عقد و عکاسی است.

آستین خمره ای و پف دار :

در لباس عروس های پوشیده ، آستین های بلند میتوانند به شکل پف یا خمره ای یا کلوش در بیایند و لباس عروس را زیبا تر کنند. این آستین ها معمولا در کنار دامن های راسته یا ماهی قرار میگیرند . این مدل لباس عروس ها انتخاب خوبی برای افراد با بالا تنه کوچک هستند .

جامپ سوت های شلواری روشن :

استفاده از جامپ سوت های شلواری به جای دامن یکی از تکنیک های عالی است که اخیرا مورد استفاده قرار میگیرد. جامپ سوت ها با تزیین های زیبا میتوانند گزینه مناسبی برای مراسم عقد محضری و عکاسی باشند. میتوانید از شنل های توری یا حریر که به کمربند لباس وصل میشوند برای زیبایی بیشتر استفاده کنید.

جلو کوتاه و پشت بلند :

برای افرادی که پاهای کشیده و بلند و خوش تراش دارند یک انتخاب عالی است . اگر طرفدار لباس عروس دنباله بلند هستید مدل جلو کوتاه پشت بلند انتخاب خوبی است و راه رفتن را برای شما راحت تر میکند. صندل بندی مچ بلند مناسب این مدل لباس است.

"<yoastmark

پاپیون دار :

استفاده از پاپیون ها دوباره به صنعت مد و پوشاک برگشته اند .در واقع پاپیون ها به طور کلی از صنعت مد و پوشاک حذف نشده بودند ، اندازه پاپیون به مرور زمان بزرگتر شده است و امروزه در قسمت پشتی این لباس ها استفاده می شود . یک مدل جذاب برای افرادی که روحیه شاد و جسورانه دارند مناسب است.

گل گلی :

استفاده از غنچه ها و گل ها در لباس عروس طرفداران خود را پیدا کرده است . توجه داشته باشید که اگر از این طرح لباس عروس جدید و جذاب میخواهید استفاده کنید ، باید رنگ دسته گل و تزیینات موی خود را شبیه گل های لباس خود انتخاب کنیدتا تیپتان قشنگ تر شود.

مرواریدی :

احتمالا از محبوبیت استفاده از مروارید در صنعت مد باخبر هستید. اگر قصد دارید لباس عروسی بخرید که علاوه بر سفید بودن درخشش زیادی هم داشته باشد پیشنهاد ما انتخاب لباس مرواریدی است.

با چین های عمودی :

دامن چین های عمود و لایه لایه یکی از مدل های پرنسسی و جدید است. این مدل دامن را از پارچه های حریر و اطلس و بدون دنباله میبینیم. اگر قصد خرید تاج بزرگ و جواهرات پرکار را دارید این مدل لباس عروس انتخاب مناسبی است  تا تعادل استایلتان حفظ شود.

با چین های طبقه ای :

در این مدل محصول از چین های کوتاه و بلند روی دامن پف دار استفاده میشود . این چین ها هم به شکل منظم و هم نا منظم و مدل حلزونی میباشند. این مدل دامن نسبت به مدل های دیگر پرنسسی مدل کژوال تری دارد و برای مراسم های فضای باز مناسب است.

"<yoastmark

یقه قایقی :

این مدل یقه روی سرشانه ها و بازو ها قرار میگیرد. برای افرادی که ترقوه بیرون زده دارند مناسب است. اگر میخواهید در حین زیبایی استایل پرنسسی شما را حفظ کند لباس عروس یقه قایقی یا شانه افتاده انتخاب خوبی است.

مدل تور سر بلند :

تور سرهایی که تا لبه پایین دامن می ایند استایل پرنسسی و زیبایی شما را چند برابر می کند . اگر قد متوسط و بلندی دارید تور سر بلند مناسب شما است . تور سر های شینیون های باز و شلخته یکی از استایل های جذاب و زیبا امسال است.

دامن پف دار :

اگر طرفدار لباس عروسی هستید که دامن پف دار باشد خوب است با مدل بعدی که شبیه مدل دامن ماهی است آشنا شوید. در این مدل لباس عروس پف دامن به جای کمر از پایین تر شروع میشود و باعث میشود شما قد بلند تر دیده شوید. این مدل لباس برای عروس هایی که قد کوتاه دارند و دوست دارند لباس عروس دامن پف دار انتخاب کنند مناسب است.

مدل اسکارلت :

این مدل بر خلاف مدل پرنسسی دامن ساده و کم پف دارد . این مدل  برای فرم بدنی گلابی و ساعت شنی مناسب است. پیشنهاد میشود برای لباس عروس اسکارلت آرایش چهره ساده باشد. پارچه ی این محصول اسکارلت بیشتر ساتن اطلس و حریر و به رنگ سفید صدفی دیده میشود. فرم آستین بلند لباس عروس اسکارلت برای کسانی که به لباس عروس پوشیده علاقه دارند مناسب است.

"<yoastmark

مدل ماهی :

اگر فرم اندام شما شبیه ساعت شنی است یعنی قسمت کمر باریکتر از بالا تنه و پایین تنه است لباس عروس مدل ماهی مناسب شما است. لباس عروس مدل ماهی تا زیر کمر چسبان است و بعد آن گشاد تر می شود. از آنجایی که بیشتر قسمت های این لباس چسبان است برای افرادی مناسب است که با بدن خود احساس راحتی میکنند و اعتماد به نفس دارند.

مدل دو دامن :

یکی از پرطرفدارترین و جدیدترین این محصول دو دامن است. این مدل در قسمت جلویی به شکل چسبان و ماهی است و در پشت آن دامن پف دار و بزرگ متصل است. این مدل لباس برای عروس های قدکوتاه که به لباس عروس پف دار علاقه دارند مناسب است. با این مدل لباس عروس به جای تور سر از گیره و تاج ظریف استفاده کنید.

مدل ماهی چین دار :

در این مدل جدید قسمت پایینی دامن مدل ماهی پف و چین دار است . این مدل لباس برای عروس هایی که هم مدل ماهی وهم مدل پفی را میپسندند مناسب است.

"<yoastmark

شاین طلایی :

امروزه به دلیل افزایش کاربرد پارچه های شاینی رنگ های زیبا و پرطرفدار طلایی و مسی به لباس عروس اضافه شده است. با این مدل لباس عروس تا حد امکان آرایش چهره و مو ها ساده باشند. ترکیب رنگ های بلوند تا قهوه ای و آرایش نود با لباس عروس شاین جذاب و زیبا میشود.

نکاتی در انتخاب لباس عروس :

حواستان به بودجه ای که برای خرید لباس عروس کنار گذاشته اید باشد :
اولین نکته در خرید در نظر داشتن لباس عروس مناسب با مقدار پولتان است. شما برای راحتی در خرید میتوانید مقدار هزینه ای که میتوانید پرداخت کنید را به فروشنده بگویید تا او در خرید شما را راهنمایی کند.

سایز  :

سایز مناسب خود انتخاب کنید و لباس های تنگ به امید لاغر شدن یا لباس های گشاد به امید چاق شدن خریداری نکنید. لباس عروسی که انتخاب میکنید باید قابلیت تنگ و گشاد شدن ان را داشته باشد .

با توجه به فصل برگزاری مراسم ، انتخاب کنید :

اگر قرار است مراسم در فصل بهار و تابستان برگزار شود لباس هایی انتخاب کنید که بازتر هستند و جنس خنک تری دارند.
لباس عروس های ابریشمی برای تابستان اصلا مناسب نیستد زیرا به محض پوشیدن آنها عرق میکنید.
اما اگر مراسم عروسی در فصلول پاییز و زمستان است. لباس عروس باید پوشیده تر و گرم تر باشد دنباله نداشته باشد. زیرا اگر لباس عروسی بخرید که دنباله داشته باشد به دلیل برف و باران باعث میشود دنباله این لباس گلی شود.

به اندام داماد توجه کنید :

اندام داماد در انتخاب لباس عروس اهمیت دارد زیرا اگر داماد هم قد عروس باشد و عروس لباسی انتخاب کند که او را کشیده تر و قد بلند تر از داماد نشان دهد جالب نیست .

"<yoastmark
"<yoastmark
"<yoastmark
"<yoastmark

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.