تاریخ امروز:۱۰/۰۴/۱۴۰۱

لباس زمستانه-چگونه لباس های زمستانه مناسب بخریم؟1 min read

لباس زمستانه

5/5 - (1 امتیاز)

زمستان که فرا می رسد، خيلی ھا به فکر خرید لباس های زمستانه می افتند. اگر خيلی خوش اقبال باشيد، در پایان فصل زمستان سال پيش لباس های زمستانه دخترانه مورد نيازتان را در حراج ھای آخر فصل فروشگاه ھا خریداری کرده اید. ولی اگر این کار را انجام نداده اید. و می خواهید پوشاک زمستانی را در اول فصل خریداری کنید.

خودتان را باید برای خرید لباس ھایی گران آماده کنيد. بستگی دارد که چه بودجه ای را در نظر گرفته اید. ولی خرید پوشاک زمستانی ھم اصولی دارد که اگر این اصول را رعایت کنيد. می توانيد خرید مناسبی داشته باشيد.

● بارانی

بارانی را شما می توانيد در سه فصل پایيز، زمستان و بھار مورد استفاده قرار دھيد. بارانی ھای موجود در بازار در انواع زنانه، مردانه و بچگانه در دسترس شما ھستند. بارانی را می توانيد در روزھای بارانی و برفی بپوشيد. شما می توانيد لایه آستر بارانی را جدا کنيد. و در روزھایی که ھوا گرم تر است، باز ھم از بارانی تان استفاده کنيد. اگر در شھرھای شلوغ و آلوده ای مانند تھران زندگی می کنيد، خرید بارانی ھایی که رنگ ھای تيره تری دارند مانند مشکی، خاکستری، قھوه ای مناسب تر است چون کمتر کثيف می شوند و نياز به شستشوی کمتری دارند.

نوشته پیشنهادی :   لباس زمستانه-چگونه لباس های زمستانه مناسب بخریم؟
”]

● دستکش

دستکش ھای موجود در بازار در انواع چرمی، جير و پشمی یافت می شوند. به طور معمول، دستکش ھای چرمی گرمی زیادی به دستان شما نمی دھند. مگر اینکه در داخل آن آستری دوخته شده باشد. این دستکش ھا بيشتر جنبه فانتزی دارند و قيمت شان ھم از انواع دیگر دستکش بالاتر است. اگر می خواھيد با پرداخت ھزینه ای معقول، از دستان تان در برابر سرما محافظت کنيد، دستکش ھای پشمی را انتخاب کنيد.

تنوع رنگ این دستکش ھا نيز زیاد است. دستکش ھا در مدل ھای جعبه ای، انگشتی ساده، نيم بند انگشتی، کلاه دار یا جعبه ای دکمه دار وجود دارند که انتخاب آن به سيلقه شما بستگی دارد. اگر دست تان داخل دستکش چرمی بوی عرق می گيرد، برای رفع بوی عرق می توانيد در زیر آن دستکش نخی بپوشيد.

فراموش نکنيد اگر شغل تان طوری است که باید در فضای آزاد کار کنيد. و یا ھنگامی که در زمستان از منزل خارج می شوید. حتما دستکش بپوشيد چرا که دست ھا یکی از اولين قسمت ھای بدن است. که شما سرما را از آنجا احساس می کنيد. استفاده از دستکش برای کوھنوردان و افرادی که مبتلا به بيماری ھای مفاصل دست ھستند، ضروری است.

لباس زمستانه

مشاهده و خرید محصول

● کاپشن و ژاکت و پالتو

کاپشن، پوشاکی زمستانی است که از آن جھت طرفداران زیادی دارد. که شما می توانيد. آن را روی لباس های زمستانه مردانه بپوشيد. و ھر زمان گرمتان شود به آسانی آن را از بدن تان خارج کنيد. کاپشن ھا انواع معمولی، کلاه دار و ضد آب دارند.

کاپشن ھایی که درون شان از پر و پشم شيشه استفاده شده است، گرم ترند ولی برای شستشوی کاپشنی که در داخلش پر به کار رفته است، دقت کنيد.بھتر است شستشوی آن را به خشک شویی بسپارید چون در صورتی که به خوبی و درست شسته نشوند، پرز خواھند داد. و لباس ھایتان منظره بدی می گيرند. خریدن کاپشن ھای کلاه دار به صرفه تر است.از طرف دیگر، شاید قيمت بيشتری می پردازید ولی کاپشن ھای ضد آب شما را در برابر خيس شدن در برابر باران و برف زمستان محافظت می کنند.

ژاکت ھا را ھم می توانيد در منزل خودتان ببافيد و یا آنھا را به صورت آماده خریداری کنيد.ژاکت ھا اغلب از الياف طبيعی بافته می شوند. بنابراین برای ھوای بسيار سرد مناسب اند و می توانيد آنھا را در زیر کت و یا مانتو خود بپوشيد.پالتوھا انواع کوتاه و بلند دارند و مطمئن ترین لباس های زمستانه کودکانه برای گرم نگه داشتن شما در سرمای زمستان ھستند. مزیت پالتو بر کاپشن و ژاکت این است. که کمر، پھلوھا و پاھای شما را می پوشاند.

 

● چکمه و پوتين

کفش ھای معمولی برای گذراندن فصل سرد سال مناسب نيست چون نه گرمای کافی دارند. و نه کف آنھا برای راه رفتن روی برف و یخ مناسب است. چکمه ھای موجود در بازار انواع ساده، کوھنوردی، اسپورت، ساق دار و نيم پوتين را دارند. کف چکمه عاج دار است بنابراین در برف و یخ فرو رفته و گير می کند و شما را از سر خوردن محافظت می کند. ھنگام خرید چکمه به استاندارد بودن آن توجه کنيد. چکمه ھا نباید ساق پای شما را فشار دھند و یا خيلی سنگين باشند.

نوشته پیشنهادی :   چگونه گردنبند نقره زنانه مناسب انتخاب کنیم ؟

● بلوز پشمی

پيراھن پشمی ھميشه ما را به یاد روزھای سرد زمستانی می اندازد. پشم از پوست و پوشش حيوانات به دست می آید. ھمه لباس ھای زمستانه کودکانه پشمی زبر نيستند، انواعی نيز وجود دارند که از الياف نرم تر بافته شده اند.

الياف پشم، مجعد و پيچ خورده ھستند و به ھمين دليل پارچه ھای پشمی حالت اسفنجی پيدا می کنند و باعث می شوند که عایقی در اطراف بدن به وجود آید. لباس ھای پشمی در برابر آلودگی و گرد و خاک مقاوم اند. به مرور زمان سایيدگی و پاره شدن ندارند. اگر آنھا را بکشيد دوباره به حالت اوليه خود بازمی گردند. اگر دوست دارید پيراھن پشمی شما تا سال آینده باقی بماند باید در شستشو و نگھداری آن دقت کنيد. حتما پيراھن پشمی را با دست بشویيد و به آن وایتکس نزنيد، آن را به جای آنکه روی طناب پھن کنيد تا خشک شود روی یک سطح مسطح پھن کنيد. از آب سرد و پودر لباس شویی اندکی استفاده کنيد.

لباس زمستانه

مشاهده و خرید محصول

● لباس ھای نایلونی

لباس ھای نایلونی چون حجم کمی دارند، در زمستان طرفداران زیادی در ميان خانم ھا دارند چون می توانند این لباس زمستانی ۱۴۰۰ را به آسانی و بدون چاق تر به نظر آمدن در زیر مانتو و یا پالتوی خودشان بپوشند. نایلون از الياف مصنوعی است بنابراین بعضی افراد به آن حساسيت دارند و پس از پوشيدن این لباس زمستانی دخترانه جوان، پوست شان دچار خارش و قرمزی خواھد شد. لباس ھای نایلونی گرمای کمی دارند اما شستن آنھا آسان است. لباس ھای نایلونی نرم و بادوام ھستند.

برای شستشوی لباس ھای نایلونی تان می توانيد آنھا را درون ماشين لباس شویی بيندازید. از آب گرم برای شستشوی آنھا استفاده کنيد و در آخر برای آب کشيدن آن از نرم کننده استفاده کنيد. نایلون به آسانی در زیر اتوی داغ جمع می شود و لباس تان غيرقابل استفاده خواھد شد، بنابراین درجه حرارت اتو را تنظيم کنيد. اگر به نایلون حساسيت دارید می توانيد در زیر لباس ھای زمستانه زنانه نایلونی خودتان لباسی سبک نخی بپوشيد. لباس ھای نایلونی جذب رطوبت بسيار پایينی دارند و بسيار قوی و محکم ھستند و می توانيد روی چند سال استفاده از آنھا حساب کنيد.

١ (بعدازظھر به خرید بروید:

بھترین زمان برای خرید چکمه و پوتين، بعدازظھر است چون پاھا صبح ھا کوچک تر ھستند. در طول استراحت چند ساعت در شب ھا، پاھا اندکی کوچک تر از اندازه واقعی خود به نظر می آیند. بھترین زمان برای خرید چکمه بعدازظھر است که بتوانيد چکمه ای را تھيه کنيد که اندازه پایتان باشد و بعدھا پایتان را نزند و دچار دردسر نشوید.

نوشته پیشنهادی :   خرید اینترنتی 30 مدل از بهترین ریمل زنانه + لینک

٢ (یک شماره بزرگ تر بخرید:

در فصل زمستان اغلب داخل چکمه، جوراب ضخيم پشمی یا حوله ای می پوشيد. بنابراین ھنگامی که برای خرید چکمه می روید، آن را نيم یا یک شماره بزرگ تر بخرید تا چکمه و پوتين جدیدتان پاھایتان را نزند و به راحتی بتوانيد جوراب مورد نظرتان را درون کفش بپوشيد و احساس گرما کنيد.

لباس زمستانه

مشاهده و خرید محصول

٣ (پوتين ھای خيس را کنار شوفاژ نگذارید:

بعضی ھا وقتی پوتين ھایشان در اثر راه رفتن در برف و یخ خيس می شود، آن را کنار شوفاژ می گذارند تا خشک شود ولی با کمال تعجب خواھند دید پس از خشک شدن، شوره ھای نمک روی کفش باقی مانده و ظاھر نازیبایی به آن می بخشد.

برای خشک کردن چکمه تان چند ورق روزنامه باطله دور آن بپيچيد و بگذارید یک صبح تا شب باقی بماند. روزنامه رطوبت کفش را به خود جذب کرده و آن را خشک خواھد کرد بدون اینکه کفش تان شوره بزند. شما می توانيد با محلولی از آب و سرکه نيز شوره ھای کفش تان را پاک کنيد و سپس با پارچه ای پنبه ای مرطوب، آن محلول و شوره را از روی چکمه تان بزدایيد و سپس چکمه تان را واکس بزنيد.

 

۴ (نگذارید ساق چکمه ھایتان خم شود:

عيب چکمه ھای ساق بلند این است که محض اینکه این چکمه ھا را از پاھایتان بيرون می آورید، ساق آن خم می شود که ترک بر می دارد. برای جلوگيری از این کار شما باید برای چکمه ھای ساق بلندتان قالبی از روزنامه یا لوله ھای مقوایی خریداری کنيد. می توانيد لوله ھای مقوایی را از پارچه فروشی ھا بگيرید و یا چند روزنامه را لوله کنيد و درون ساق پوتين جای دھيد تا عمودی در جا کفشی باقی بمانند.

لباس زمستانه

مشاهده و خرید محصول

۵ (پوتين عاج دار بخرید:

پوتين یا چکمه ای که برای فصول سرد سال می خرید، باید کفش عاج دار یا شياردار باشد تا در برف و یخ ليز نخورید. اگر ته پوتين شما این خصوصيت را ندارد، می توانيد کف آن، کفی شياردار بچسبانيد و یا با یک عدد ورق سمباده زبر، کف کفش را سمباده بکشيد تا زبر شود.

در لیست زیر تعدادی از لباس های زمستانه آورده شده است. با مشاهده آن ها می توانید خرید لباس زمستانی خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.