تاریخ امروز:۱۸/۰۹/۱۴۰۰

قیمت ۴۰ مدل شارژر همراه {پاور بانک} کیفیت عالی + خرید

پاور بانک چیست؟

پاوربانک یا به معنای فارسی شارژر به اتفاق که به مفهوم ساده وسیله‌ای قابل حمل که برپایی شده از چندی باتری با گنجایش بالا است که با شارژ کردن آن می‌توان وسایلی شارژ کرد. یکتا از مزایای گزیده تر این دستگاه، مدار کنترل جریان الکتریکی است که به شخص این اطمینان را می‌دهد که هیچ آسیبی به دستگاه موقع شارژ کردن وارد نمی‌کند.

برای خرید بهترین مارک پاور بانک باید طبق تکنولوژی‌های به شغل رفته در این گجت و احتیاج خود، این خرید را سپریدن داد. در پیوستگی جزئیات این گجت قابل حمل به چهره کامل اما چکیده و به بیان ساده روشنگری دیتا شده است.

نکات زیر را باید قبل از خرید پاوربانک مد نظر قرار داد:

 • ظرفیت پاوربانک
 • اندازه و وزن پاوربانک
 • تعداد پورت (خروجی)
 • آمپر پاوربانک
 • ال ای دی پاوربانک (LED نمایشگر شارژ)
 • کیفیت ساخت و جنس بدنه
 • قیمت پاور بانک و برند
 • ایمنی پاوربانک
 • امکانات ویژه پاور بانک

ظرفیت پاور بانک

شاید مهم‌ترین و اساسی‌ترین سنجه خیلی از کسان برای خرید پاور بانک، گنجایش آن باشد. معنای «ظرفیت پاوربانک» به ذکر ساده «پاوربانک لغایت خالی شدن شارژ خودش، چند مرتبه توانایی شارژ کردن دستگاه هوشمند را دارد. اگر قرار باشد کمی تخصصی‌تر در مورد گنجایش پاور بانک گفتگو شود باید در مورد واحد آن که میلی آمپر ساعت (mAh) است، بحث کرد.

mAh همان جریان انرژی در درازا سررسید (ساعت) است. واحد اندازه گیری باتری‌های گوشی و خود پاوربانک براساس آمپر ساعت است.

پس با دانستن گنجایش و یکتا اندازه گیری آن، انگیزه اهمیت این جستار را بیش از قبل می‌توان متوجه شد. یعنی با دریافتن گنجایش باتری دستگاه هوشمند خویش باید پاوربانکی را انتخاب کرد. که کمینه ظرفیتش دو مساوی گنجایش باتری دستگاه باشد. چرا که بتوان دستگاه خویش را دست کم یک بار به صورت کامل شارژ کرد.

به عنوان مثال اگر گوشی موبایل باتری با گنجایش نزدیک ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت باشد. باید پاوربانکی با ظرفیت ۶۰۰۰ میلی آمپر ساعت را برای آن خریداری کرد. که بتوان با یک‌بار شارژ کردن خویش پاور بانک، کمینه اغلب از دو مرتبه گوشی موبایل خویش را با آن شارژ کرد.

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کرد، ظرفیت راستین پاوربانک است. عددهایی که بر روی اکثر پاوربانک‌ها به عنوان ظرفیت (mAh) درج شده است. میزان گنجایش اسمی آنها است و ظرفیت واقعی آنها همیشه کمتر از گنجایش اسمی است.

به عنوان مثال اگر پاوربانکی که بر روی آن ظرفیت ۳۰هزار میلی آمپر ساعت عنوان شده است که یک گنجایش اسمی است و ظرفیت واقعی آن قاعدتاً کمتر از ۳۰هزار میلی آمپر ساعت است.

به گفته برخی از کارشناسان گنجایش واقعی یک ربع کمتر از ظرفیت اسمی است البته این موضوع در بعضی از برندها صدق نمی‌کند، چرا که بعضی از آنها ادعای راندمان ۹۰ درصد را می‌کنند. به عنوان نمونه پاور بانک شیائومی ۱۰هزار و پاور بانک شیائومی ۲۰هزار گنجایش راستین آن‌ها کمتر از این عددها است.

می‌توان با مراجعه به سایت پاوربانک اکسپرت و انتخاب مدل گوشی و مشخص کردن. مقدار ظرفیت پاوربانک دلخواه به شمار دفعات شارژ کردن گوشی خود را با آن پاوربانک پی برد.

وزن و اندازه پاور بانک

یکی دیگر از مسائل مهم برای خرید پاور بانک، اندازه و وزن آن است. این موضوع زمانی حس خواهد شد که برای استفاده از آن در جاهای مختلف احتیاج دیده شود، به عنوان مثال اگر فردی به هنگام ورزش کردن و یا مسافرت به پاوربانک نیاز دارد پس باید دو عامل وزن و اندازه را مد نظر داشته باشد.

وزن و اندازه پاوربانک ارتباط مستقیمی با ظرفیت پاوربانک دارد، یعنی هر چه مقدار ظرفیت پاوربانک بالاتر رود اندازه و وزن آن به تناسب ظرفیتش بالا می‌رود و بالعکس.

به این نکته هم باید توجه داشت که اختلاف حداقل و حداکثر وزن پاوربانک حدود ۳۵۰ گرم است، این نکته را می‌توان با کمی تحقیق در مورد پاوربانک‌های موجود در بازار متوجه شد، یعنی پاوربانکی با ظرفیت ۶۰۰۰mAh وزنی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم دارد و پاوربانکی با ظرفیت ۲۰۰۰۰mAh، وزنی حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ گرم دارد.

ایمنی پاور بانک

یکی از نکات دارای اهمیت در خرید پاور بانک و انتخاب بهترین پاور بانک، قطعاً دقت به نکات ایمنی و استانداردهای این دستگاه است. برای گزاریدن به ویژگی‌های امنیتی پاوربانک سررسید زیادی لازم است. در پیوسته خلاصه‌ای از سایر مواردی که باید مد نظر پیمان گیرد ذکر شده است:

 • حفاظت در مقابل اتصال کوتاه
 • حفاظت در برابر ولتاژ بالا
 • حفاظت در مقابل شارژ بیش از حد
 • حفاظت در مقابل دمای بالا
 • حفاظت در مقابل ولتاژ خروجی
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.