تاریخ امروز:۰۲/۰۷/۱۴۰۲

کفش پیاده روی-قیمت ۱۴ مدل کفش پیاده روی زیبا + لینک خرید1 min read

کفش

5/5 - (1 امتیاز)
وجود یک کفش ورزشی در جاکفشی دلیل مهمی برای ورزش کردن می باشد و البته در سلامت پاهای شما بسیار اهمیت دارد. این نوع کفش ها هم مناسب آقایان است و هم خانم ها.
 

خصوصیات کفش مخصوص پیاده روی زنانه

۱- وزن

از مهم ترین عوامل در انتخاب کفش های ورزشی، وزن آن ها است. این مسئله در کفش های پیاده روی اهمیت بیشتری دارد. کفش پیاده روی ایرانی معمولا باید وزنی سبک داشته باشد. اغلب این محصولات دارای رویه ای پارچه ای یا لایه ای از جنس ماده کیمیایی EVA است که علاوه بر ویژگی های مختلف، به کم کردن وزن این کفش ها کمک زیادی خواهد کرد.

کفش مخصوص پیاده روی مردانه مدل 98024

مشاهده و خرید محصول

۲- قابلیت تنفس

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای انتخاب کفش مناسب پیاده روی و دویدن، قابلیت تنفس در آن است. با توجه به این که در هنگام فعالیت های ورزشی سوخت و ساز بدن و میزان گردش خون زیاد می شود، میزان دما در پا بالا خواهد رفت. به همین علت باید این نکته مهم را در نظر بگیرید.

تنفس خوب کفش با گردش هوای بیشتر در فضای داخلی، علاوه بر تعرق کمتر پا، به خنک کردن سطح پوست کمک زیادی خواهد کرد. گردش هوا در کفش هایی که رویه ی پارچه ای دارند، معمولا از دیگر کفش ها بهتر است. چرا که منافذ موجود بین الیاف باعث گردش هوا در بخش داخلی خواهد شد.

نوشته پیشنهادی :   کفش پیاده روی-قیمت 14 مدل کفش پیاده روی زیبا + لینک خرید
”]

۳- انعطاف پذیری

شاید بتوان ادعا کرد که بعد از وزن، مهم ترین ویژگی در کفش پیاده روی زنانه و دویدن قابلیت انعطاف پذیری کفش ها می باشد.  انعطاف پذیری کفش های دویدن نسبت به کفش های پیاده روی بیشتر اهمیت دارد.

در واقع حرکاتی همانند خم شدن پنجه ی پا، موجب وارد آمدن فشار زیاد در این منطقه از کفش شما خواهد شد. از این جهت از کفش هایی استفاده کنید که انعطاف پذیری بالایی دارند.

کفش پیاده روی مردانه ملی مدل آونگ کد 83590753

مشاهده و خرید محصول

ویژگی های یک کفش پیاده روی

  • وزن یکی از ویژگی های این محصول است. کفش پیاده روی باید سبک باشد. تا هنگامی که پیاده روی می کنید، احساس راحتی و سبکی نماییم، معمولاً وزن کفش پیاده روی استاندارد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم است.
  • هنگام ورزش و تکاپو تعریق بدن و پاها افزایش می یابد. کفش ها باید دارای قابلیت تنفس هوا باشند. گردش هوا در کفش های با رویه پارچه ای بهتر انجام می شود.
  • انعطاف پذیری از دیگر ویژگی ها این محصول است. کف کفش باید متناسب و هماهنگ با قوس پاها باشد. اگر کفش خاصیت منعطف بودن نداشته باشد. دردهایی در ناحیه تاندون آشیل یا عضلات پشت ساق ایجاد می شود.
  • این محصول عموماً رویه ای کوتاه دارد. تا پاشنه پا قابلیت حرکت بیشتری در آن داشته باشد. هم چنین پنجه این کفش ها باید قدری عریض تر از کفش معمولی باشد. تا فشار زیاد به انگشتان وارد نشود.
نوشته پیشنهادی :   کفش آدیداس-نکات فوق العاده در مورد کفش های آدیداس
  • هنگام خرید کفش پیاده روی مردانه، انحنا و فرم پاهایتان را مد نظر قرار دهید.
  • کفش را در انتهای روز و اول شب خریداری کنید. چرا که بر اثر کار و جنبش، پا متورم و بزرگوار تر می شود. و شما بعداً دشوار تنگی و کوچکی کفش نخواهید داشت.
  • قبل از خرید، هر دو لنگه کفش را بپوشید و مقداری با آنیاده روی کنید. تا از راحتی و سبکی آن اطمینان حاصل نمایید.
  • اگر وزنتان زیاد است. کفی کفشتان باید بالشتک های بزرگ داشته باشد. تا وزن شما را به طور کاملا مساوی روی زمین توزیع کند، این ویژگی شما را کمتر خسته می کند.

 

سریع راه برویم یا بیشتر راه برویم؟

کلمه “ورزش” ما را یاد شخصی در حال دویدن در یک مسیر، رکاب زدن سریع روی یک دوچرخه ثابت یا عرق کردن در یک کلاس کاردیو پر انرژی می اندازد. چیزی که ممکن است به ذهنتان خطور نکند، تصویری از یک پیاده روی سریع در یک روز دلپذیر است.

همانطور که سایر تمرینات در سبک های متفاوتی هستند، انواع مختلفی از سبک های راه رفتن وجود دارد. بنابراین، برای سلامت قلب بهتر است سریع‌تر راه بروید یا طولانی‌تر راه بروید؟ یکی از متخصصین قلب و عروق ورزشی، می گوید هر کدام را که بخواهید می توانید انتخاب کنید، هر دو نوع پیاده روی فوایدی دارد. قطعا استفاده از کفش پیاده روی خوب برای انجام این ورزش اهمیت دارد.

۱٫ پیاده روی کوتاه و سریع با کفش پیاده روی

اگر برنامه شلوغی دارید و هر روز برای یافتن زمانی برای ورزش کردن تلاش می کنید، پیاده روی کوتاه و سریع تمام مزایای فعالیت هوازی را فراهم می کند. علاوه بر این، حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی با شدت بالا در روز برابر است با حدود ۳۰ دقیقه پیاده روی با شدت متوسط. راه رفتن سریع می تواند منجر به افزایش خطر آسیب شود. بنابراین، انجام کارهای خود مراقبتی لازم مانند تمرینات کششی، تحرکی و قدرتی را برای کاهش خطر آسیب توصیه می شود.

نوشته پیشنهادی :   کفش پیاده روی-قیمت 14 مدل کفش پیاده روی زیبا + لینک خرید
”]

۲٫ پیاده روی طولانی و آهسته تر با کفش پیاده روی

پیاده‌روی طولانی‌تر ممکن است زمان بیشتری طول بکشد، اما این فعالیت خطر آسیب را کاهش می‌دهد و بسیاری از مزایای سلامتی مشابه با راه رفتن سریع‌تر را به همراه دارد. پیاده روی طولانی تر استقامت ایجاد می کند به طوری که با گذشت زمان می توانید مسافت های طولانی تری را طی کنید. پیاده روی مداوم به شما این امکان را می دهد که به تدریج فاصله و سرعت را با هم ترکیب کنید.

به جای اینکه فقط به پیاده‌روی سریع‌تر یا طولانی‌تر پیاده‌روی کنید، یک تمرین با شدت بالا در هفته یا هر هفته در میان انجام دهید و در بقیه روزها تمرین‌های متوسطی مانند دویدن، دوچرخه‌سواری یا شنا انجام دهید. برای انجام ورزش پیاده روی طولانی و آهسته حتما از کفش پباده روی استفاده کنید.

فایده پیاده روی با استقاده از کفش پیاده روی مناسب

پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای کل بدن به خصوص پاها محسوب می شود. عضلات چهارسر ران، همسترینگ، ساق پا، باسن و عضلات شکم با هر قدمی که برمی داریم وارد فعالیت می شوند. به عنوان مثال، هنگامی که پای خود را به سمت جلو حرکت می دهیم، عضلات چهار ران و همسترینگ به خم شدن زانو و همچنین فشار از زمین کمک می کنند.

ماهیچه‌های پا با هم کار می‌کنند تا هنگام راه رفتن، ثبات، حمایت و کنترل بدن را فراهم کنند. این حرکات به تقویت و حالت دادن به عضلات پا کمک می کند.

بهترین راه برای کار کردن با تمام ماهیچه‌ها در حین پیاده‌روی این است که بین راه رفتن روی سطوح صاف و شیب‌ها و سرعت متناوب خود حرکت کنید.

انجام ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی در هفته را توصیه می شود. اگرچه ممکن است زیاد به نظر برسد، سعی کنید ۱۵۰ دقیقه را در طول هفته پخش کنید.

نکات پیاده روی

در ادامه پنج نکته ارائه می شود که به شما کمک می کند تا نتایج روتین پیاده روی خود را ببینید:

۱٫ حداقل ۳۰ دقیقه در روز پیاده روی کنید.

اگر پیاده‌روی منبع اصلی ورزش شماست، حداقل ۳۰ دقیقه در روز برنامه‌ریزی کنید. اگر تازه شروع کرده اید، تنها ۱۰ دقیقه یا ۵۰۰۰ قدم در روز راه بروید و به هدف خود برسید.

۲- تند راه بروید.

پیاده روی سریع سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد و کالری بیشتری می سوزاند. اگر در حرکت سریع‌تر مشکل دارید، سرعت خود را تغییر دهید. برای یک دقیقه با سرعت منظم راه بروید، سپس برای دقیقه بعد با سرعت پیاده روی کنید.

۳٫ راه رفتن روی شیب.

اضافه کردن تپه ها یا شیب ها به پیاده روی، ماهیچه های پای شما را تقویت می کند و تمرین شدیدتری را برای عضلات سرینی، همسترینگ و عضلات چهار سر ران شما فراهم می کند. راه رفتن روی شیب همچنین مسیر معمولی شما را برای پیاده روی در اطراف محله یا زمین هموار تغییر می دهد.

۴٫ با وزنه های دست یا مچ پا راه بروید.

راه رفتن با وزنه های اضافی مقاومت بیشتری ایجاد می کند و باعث می شود مچ پا و بازوهای شما سخت تر کار کنند. استفاده از وزنه های دستی یا وزنه های مچ پا بین ۱ تا ۳ پوند را توصیه می شود. استفاده از وزنه های بیشتر از ۳ پوند را توصیه نمی شود زیرا آنها می توانند به عضلات و مفاصل شما فشار وارد کنند.

 

۵٫ فاصله خود را به مرور زمان افزایش دهید.

اگر تازه رپیاده روی را شروع کرده اید، برای چند هفته با مسافت های کوتاه شروع کنید. سپس به مرور زمان فاصله را افزایش دهید. سعی کنید از «حواس‌پرتی‌ها» مانند گوش دادن به موسیقی یا پادکست برای افزایش فاصله استفاده کنید. پیاده روی مزایای متعددی نسبت به سایر انواع فعالیت بدنی دارد. برای یکی، پیاده روی یک شکل راحت و آشنا از ورزش است که می تواند در هر مکانی انجام شود و نیازی به تجهیزات نیست. ثانیاً، می توانید با راه رفتن با دیگران، آن را به یک فعالیت اجتماعی تبدیل کنید.

بهترین مدل کفش های پیاده روی

در لیست زیر بهترین کفش پیاده روی زنانه و مردانه آورده شده است که می توانید تعدادی از این کفش ها را انتخاب و خرید کفش اسپرت مردانه را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *