تاریخ امروز:۳۱/۰۲/۱۴۰۱

1 min readشنل بافتنی دخترانه- نکات فوق العاده در مورد شنل بافتنی

شنل بافتنی
4.3/5 - (3 امتیاز)

اگر شما هم می خواهید در سرمای امسال کودکتان جزو کودکان شیک پوشی که همیشه برای ست کردن لباس، الگو هستند، باشد.بهترین پیشنهاد خرید شنل دخترانه است.

وقتی که فصل سرما از راه می رسد. انتخاب و خرید لباس های گرم از جمله شنل در اولویت قرار میگیرد. و هر کسی بسته به سلیقه خود از انواع لباس های گرم زمستانی استفاده می کند. بعضی ها پالتو برخی دیگر لباس های بافتنی و شال و بعضی ها هم از شنل استفاده می کنند.

بافتنی

این نکته را نیز توجه داشته باشید. اگر برای کودکان و نوزادان می خواهید بافت تهیه کنید سعی کنید. از کامواهای موهر (برز دار) کمتر استفاده کنید زیرا برای نوزادان این مدل کاموا اصلا مناسب نیست.

از کامواهای پشمی بسیار نرم که پرز کمتری دارند استفاده کنید سپس به نکات مهم شست شوی بافت نیز توجه کنید تا زحمات و پول شما در عدم آگاهی از بین نرود.

چطور لباس های زمستانی را نگهداری کنیم:

  1. پلوورها و ژاکت‌های سنگین خود را به جای آویزان کردن از چوبرختی، بپیچید و تا کنید. تا مرتب و تمیز بماند. در مورد پلوورها و بلوزهای سبک حتما از چوبرختی و جالباسی‌های ابری و لایه‌ دار استفاده کنید. از نگهداری بلوز و ژاکت در دراورهای چوب سدر خودداری کنید چون این چوب به پشم و سایر پارچه‌های کشباف صدمه می‌زند.
  1. همیشه قبل از شستن لباس به برچسب آن دقت کنید. لباس هایی که روی آن نوشته شده است. که فقط با مواد شیمیایی و خشک‌شویی شسته بشوند. باید تنها با همین روش شسته ‌شود. اما اگر چنین چیزی ذکر نشده است. می‌توانید لباس را با دست و به آرامی بشویید. یادتان باشد که همیشه قبل از شستن لباس بافتنی، آن را کاملا برگردانید. و از روی چپه بشویید.

  1. از خشک‌کن و اتو برای خشک‌کردن لباس‌های بافتنی مانند پلوور خودداری کنید. در عوض بلوز را به مدت ۵ دقیقه در یک حوله سنگین بپیچید تا آب اضافی‌اش گرفته بشود. سپس پلوور را روی صفحه توری یا سوراخدار پهن کنید تا خشک بشود.
  1. برای خوش‌بو نگاه داشتن لباس و جلوگیری از صدمه رسیدن به آن می‌توانید بسته‌های کوچک اسطوخودوس و سنبل را در قفسه لباس و دراور بگذارید. یا در چوبرختی آویزان کنید.

شنل بافتنی

نکات ویژه برای لباس های پشمی:

۱- برای از بین بردن چروك لباس‌های پشمی، بهترین كار این است كه اتو را روی درجه بخار قرار داده و با كمك بخار از راه دور چروك لباس‌تان را برطرف كنید.

۲- درصورتی كه یكی از لباس‌های پشمی‌تان خیلی چروك بود برای اتو كشیدن آن بهتر است. از یك پارچه سفید كتان كه با آب مرطوب شده استفاده كنید. این پارچه را روی لباس پشمی قرار دهید. و با درجه كم لباس‌تان را اتو كنید.

۳- برای نگهداری از لباس پشمی در كمد لباس‌ها حتما جیب لباس را خالی كرده و سعی كنید. لباس‌تان را در محیط خنك نگهداری كنید.

۴- هرگز لباس‌های پشمی یا شال‌های پشمی را تا نزنید. بهترین راهكار آن است. كه آن‌ها را دور یك لوله مقوایی یا استوانه پلاستیكی بپیچید.

۵- اگر برای نگهداری لباس‌های پشمی و كركی خود از نفتالین استفاده كردید، بهتر است. پیش از استفاده از لباس‌ها آن‌ها را بشویید. و به‌طور غیرمستقیم زیر تابش نور خورشید خشك كنید. این كار موجب از بین رفتن بوی نفتالین لباس می‌شود.

شنل بافتنی
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.