تاریخ امروز:۰۲/۰۷/۱۴۰۲

راهنمای جامع و کامل انتخاب شلوار جین مردانه جدید+ لینک خرید1 min read

4/5 - (3 امتیاز)

یکی از لباس‌های مهم و ضروری که از چند دهه پیش تاکنون در کمد لباس آقایان موجود هست، شلوار جین مردانه می باشد. برای داشتن استایلی زیبا اولین گام انتخاب شلوار جین مردانه جدید مناسب است، اگر شلوار جین مناسبی انتخاب کنید ترکیب آن با لباس‌های دیگر بسیار زیبا خواهد شد.

بهترین شلوارهای جین مردانه

انتخاب شلوار جین مردانه راسته مناسب با تطبیق پذیری بالا اولین گام در ترکیب آن با لباس های دیگر است.

۱- شلوار جین ساده انتخاب کنید

شلوار جین با رنگ‌های روشن و تند و یا شلوار های پاره انتخاب نکنید. این مدل شلوارها شیک هستند اما توجه دیگران را به شلوار شما جلب می‌کنند و دیگر نمی‌تواند این شلوار مرکز استایل شما باشد و آن را یکدست کند. شلوار جین مردانه جدید با رنگ‌های تیره مثل سرمه‌ای، مشکی، خاکستری و آبی تیره با رنگ یکدست بهترین انتخاب هستند، که یکی از بهترین این شلوار جین ها، شلوار جین مردانه زغالی می باشد. هرگز به دنبال شلوار جین‌ روشن و زاپ دار نروید.

۲- شلوار جین با فیت مناسب را پیدا کنید

شلوار جین نباید خیلی تنگ و یا خیلی گشاد باشد اما می‌تواند هر حالتی بین این دو حالت که با فرم اندامتان هماهنگ و تطبیق پذیر باشد را انتخاب کنید. شلوار جین مردانه جدید فیت متوسط که راسته هم باشد بهترین انتخاب برای آقایان شیک پوش است. اولویت بعدی مدل‌های دمپاگشاد هستند و در اولویت سوم مدل‌های نسبتا تنگ قرار می‌گیرند.

۳- شلواری با کیفیت مناسب انتخاب کنید

شلوارهای جین ارزان قیمت تفاوت چشمگیری با شلوارهای جین با کیفیت و گران قیمت دارند. هنگام خرید شلوار جین به این نکته توجه داشته باشید و فراموش نکنید که داشتن دو عدد شلوار جین گران قیمت و با کیفیت بهتر از ده عدد شلوار جین ارزان‌ قیمت و بی‌ کیفیت است. علاوه بر اندازه بودن، سادگی و رنگ شلوار به جنس پارچه، میزان محکم بودن و کیفیت دوخت آن توجه کنید.

ست لباس ها با شلوار های جین

۱- میزان رسمی بودن تیپ خود را در نظر داشته باشید

وقتی می‌خواهید شلوار جین را با لباس‌های دیگر ست کنید در نظر داشته باشید که قرار است این ترکیب را برای چه موقعیتی استفاده کنید و تا چه اندازه باید رسمی باشد. با توجه به این موضوع ترکیب کردن لباس‌ها تا حد زیادی ساده خواهد شد. مثلا اگر می‌خواهید برای موقعیتی نسبتا رسمی آماده شوید و قرار است شلوار جین را با لباس‌های رسمی مثل کت و کفش رسمی بپوشید، دنبال رسمی‌ترین شلوار جین مردانه ترک اصل ممکن بروید، شلوار راسته تیره یکدست بهترین گزینه است. سپس یک جفت کفش رسمی یا نیمه رسمی مثل بوت بنددار و یا بوت چلسی انتخاب کنید. سپس پیراهنی که با این دو بیشترین هماهنگی را داشته باشد انتخاب کنید، تا به هر صورت اصل رسمی بودن و هماهنگی را رعایت کرده باشید.

۲- اندازه بودن لباس‌ها را مد نظر داشته باشید

قبل از ترکیب هر لباس با بقیه لباس‌هایی که انتخاب کرده‌اید در نظر داشته باشید که این لباس از نظر فیت بودن با آنها هماهنگ باشد. اگر شلوار جین با فیت تنگ انتخاب کرده‌اید، نباید پیراهن تک سایزی که برایتان بزرگ است را انتخاب کنید. وقتی شلواری با فیت متوسط انتخاب کردید، پوشیدن کت تنگ می‌تواند ترکیب لباس شما را خراب و نامتعادل کند. همیشه فیت یکسان و ترجیحا متوسط را انتخاب کنید.

ترتیب صحیح انتخاب لباس‌ها

۱- کفش‌ها

آقایان تصور می‌کنند حتما باید شلوار جین مردانه مام استایل را با کفش کتانی و یا ورزشی بپوشند. این ترکیب مناسبی است اما استایل مردانه و سطح بالا قلمداد نمی‌شود. اگر شلوار جین را با کفش چرم یا جیر نیمه رسمی مانند بروگ، بوت چوکا، انواع بوت بنددار و کفش کالج بپوشید بهتر و شیک‌تر است.

۲- پیراهن

یک تیشرت با فیت هماهنگ با شلوار جین شما انتخاب خوب و مناسبی است. شلوار جین مردانه اورجینال را می‌توانید با پولوشرت که کمی رسمی‌تر از تیشرت است بپوشید اما نباید آن را داخل شلوار قرار دهید، بهترین ترکیب را هم با کفش کالج و بوت چوکا دارد.

انواع پیراهن مردانه آستین بلند یا آستین کوتاه نیمه رسمی و غیررسمی با شلوار جین ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند، می‌توانید آنها را بیرون شلوار یا داخل شلوار قرار دهید. پیراهن رسمی را هم می‌توان با شلوار جین پوشید اما حتما باید داخل شلوار قرار بگیرد. رنگ پیراهنی که انتخاب می کنید با رنگ شلوار یکسان نباشد.

در فصل‌های سرد اگر تصمیم گرفتید ژاکت با شلوار جین بپوشید یک ژاکت ساده تکرنگ با رنگ‌ خاکستری یا آبی تیره یا قهوه‌ای یا سبز تیره انتخاب کنید که با رنگ شلوار شما هماهنگ باشد می‌توانید آن را روی تیشرت یا پیراهن بپوشید، برای چنین ترکیبی بوت، عالی خواهد بود.

۳- کت

انتخاب کت اختیاری است. شلوار جین را می‌توان با کت اسپرت، کت تک یا کت رسمی پوشید. کت تک را از فیت گشاد و رنگ نزدیک به رنگ شلوار جین انتخاب نکنید. کت جین را هم با شلوار جین نپوشید.

انتخاب کت رسمی که قابل پوشیدن با شلوار جین باشد سخت است، برای این که شلوار جین تنها عضو غیررسمی استایل شما نباشد به جای پیراهن رسمی از تیشرت استفاده کنید.

۴- اکسسوری‌ها

یک کمربند و یک ساعت مچی می‌توانند اکسسوری‌هایی باشند که با ترکیب شلوار جین و بقیه لباس‌ها قابل استفاده هستند. می‌توانید از یک کراوات غیررسمی هم استفاده کنید. یک کمربند ساده تکرنگ غیررسمی مدل بافت نمی‌تواند انتخاب خوبی برای ترکیب با شلوار جین مردانه جدید باشند. شلوار جین مردانه نسبت به مدل‌های زنانه تنوع کمتری دارد، اما انتخاب درست آن بر خوش تیپی بیشتر شما تاثیر زیادی می‌گذارد.

شلوار جین مردانه جدید مناسب افراد لاغر

خیلی از مردان لاغر بر این باورند که باید لباس‌های گشاد بپوشند تا درشت به نظر برسند، اما این کاملا اشتباه است. لباس‌های گشاد روی بدن لاغر اندام‌ها زار می‌زند. آقایان لاغر اندام، باید شلوار جین مردانه‌ ای که فیت بدنشان باشد را انتخاب کنند. دو نوع از شلوار‌های جین مناسب افراد لاغر به ترتیب اولویت، شلوار های راسته و شلوار های جذب هستند.

شلوار راسته

شلوار راسته را اگر روی زمین پهن کنید بین بخش بالا و پایین آن تناسب دیده می‌شود. مثل اینکه یک خط صاف از بالای کمر شلوار تا پایین پای آن کشیده شده است. مردان لاغر اندام باید چنین شلواری انتخاب کنند تا بین بخش بالای زانو و پایین آن تناسب ایجاد کند و پاهایشان را چاق‌تر نشان دهد.

نوشته پیشنهادی :   راهنمای جامع و کامل انتخاب شلوار جین مردانه جدید+ لینک خرید
”]

شلوار جذب

استفاده از شلوار جین مردانه جذب یکی دیگر از گزینه‌های خوبی است که به کار مردان لاغر اندام می‌آید. شلوارهای جذب معمولا حرکت کردن را سخت می‌کنند، پس بهتر است در مراسم نیمه رسمی از آن‌ها استفاده کنید.

شلوار جین مردانه جدید مناسب افراد با سایز متوسط

اگر گاهی باشگاه می‌روید، حواستان به غذا خوردنتان هست و یا سایز شما سایز M یا مدیوم است، فکر می‌کنید پوشیدن شلوار جذب مناسب شماست، اما اینطور نیست، شلوار راسته بهترین شلوار جین برای شماست.

شلوار جین مردانه جدید مناسب افراد با سایز بزرگ

اگر استخوان‌بندی درشت یا اضافه وزن دارید معمولا شلوار جین مناسب خود را به راحتی پیدا نمی‌کنید. اگر جیب‌های پشت شلوار کوچک و به هم نزدیک باشند بهتر است. جین تیره انتخاب کنید یا مدلی را بپوشید که در عین تیرگی، سایه روشن داشته باشد، قسمت‌های سایه روی بخش‌های تو پر پا باشد و قسمت‌های روشن روی بخش‌های لاغرتر پا باشد بهتر است. این نوع شلوار به مردان کمک می‌کند اضافه وزن خود را پنهان کنند و متناسب به نظر برسند. مدل‌های راسته مناسب این دسته از مردان هم هستند.

اگر مناسب‌ترین شلوار جین را هم بپوشید اما بلوز یا پیراهن مناسبی انتخاب نکنید بی‌فایده است. مردانی که سایز بزرگ هستند اگر از سیستم لایه بندی استفاده کنند بهتر است. مثلاً اگر یک پیراهن لیمویی می‌پوشند روی آن یک ژاکت یا کت تک سرمه‌ای بپوشند. با این کار توجه کمتری به اضافه وزن آن‌ها جلب می ‌شود و افراد ناخودآگاه سرگرم دیدن لایه‌های لباس، یعنی پیراهن و کت می‌شوند. در ضمن کت تیره به جمع و جور نشان دادن آنها کمک می‌کند.

شلوار جین را می‌توانید با دو روش دستی و ماشینی بشویید. شلوارهای جین معمولاً از پنبه ساخته می‌شوند و اگر به صورت صحیح نگهداری شوند دوام بسیار بالایی دارند. شستشو نامناسب یکی از عواملی است که می‌تواند شلوار جین شما را خراب کند.

شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

برای شستن شلوار جین، درجه ماشین لباس‌شویی را روی درجه ملایم (gentle) یا ظریف (delicate) تنظیم کنید. شستشو نادرست باعث ایجاد سایش می‌شود.

برای شستن شلوار جین و لباس‌های جین از شوینده های سازگار با محیط‌ زیست استفاده کنید و هرگز از سفیدکننده استفاده نکنید. اگر از نرم‌کننده استفاده کنید، شلوارتان بعد از شستن کمی نرم‌تر می شود.

درجه آب ماشین لباسشویی را برای شستن شلوار جین روی آب سرد تنظیم کنید. برای شستشو لباس‌های جین هرگز از آب گرم استفاده نکنید. آب گرم کمکی به شستشو نمی‌کند، فقط باعث از بین رفتن کیفیت جین می‌شود.

شلوار جین را می‌توانید به همراه لباس‌هایی که جنس و رنگ مشابهی دارند درون ماشین لباس‌شویی قرار دهید.

 

شستن شلوار جین با دست

شلوار جین را می‌توانید در سینک، وان و تشت بشویید. این کار باعث عدم سایش در شستشو و حفظ رنگ می‌شود. بهترین راه شستشو شلوارهای جین همین روش است. برای شستن شلوار جین، وان یا تشت را با آب سرد یا آب ولرم پر کنید و سپس به آن پودر لباسشویی حاوی مواد ثابت‌کننده رنگ اضافه کنید. اگر پودر لباسشویی با این مشخصات ندارید از ثابت‌کننده‌های رنگ استفاده کنید.

شلوار جین را پشت‌ورو کنید و آن را به مدت ۴۵ دقیقه داخل تشت آب، خیس کنید. سپس آن را از آب خارج کنید و زیر آب بشویید.

خشک کردن شلوار جین

از هوای آزاد برای خشک‌کردن شلوار جین استفاده کنید. هیچ‌وقت برای صرفه جویی در وقت از خشک‌کن با حرارت بالا برای خشک‌کردن شلوار جین استفاده نکنید. خشک‌کن با حرارت بالا باعث می شود که رنگ و بافت پارچه دچار آسیب شود. می‌توانید شلوار جین را با ماشین خشک‌کن، خشک‌کنید، سپس با حرارت کم اقدام به خشک‌کردن آن نمایید. شلوار جین را روی طناب هم می‌توانید خشک کنید.

شلوار جین مردانه

مشاهده و خرید محصول

چگونه شلوار جین مناسب خود را پیدا کنیم

در زیر مواردی وجود دارد که باید هنگام جستجوی بهترین شلوار جین برای خود در نظر بگیرید، همچنین برخی از اصطلاحات و ویژگی‌های کلیدی که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید.

جنس

همه شلوار جین ۱۰۰٪ جین (یعنی ۱۰۰٪ پنبه) نیستند. بسیاری از برندها از پلی استر، الاستین یا اسپندکس برای کشش اندک و راحتی بیشتر استفاده می کنند. اما اگر یک شلوار جین واقعی و محکم می خواهید که به مرور زمان به بدن شما تغییر شکل دهد، شلوار جین ۱۰۰% نخی بخرید.

همچنین تعدادی شلوار جین درجه یک را خواهید دید که از عبارت جین “selvedge” استفاده می کنند. این نوع جین بر روی یک ماشین بافندگی شاتل قدیمی بافته شده اند و دارای بافت محکم تر و بادوام تر هستند. ماشین بافندگی شاتل با هر بار عبور، لبه پارچه را می‌بندد و یک “لبه دیگر” ایجاد می‌کند (از این رو نام آن، selvedge) گذاشته اند. این شلوار جین به راحتی و به مرور زمان نرم می شود و با توجه به اندام شما، حالت می گیرد.

تناسب

سه دسته اصلی شلوار جین شامل راسته (معروف به معمولی یا اصلی)، باریک و لاغر می باشند. شلوار جین باریک تا حد زیادی محبوب ترین است، که دارای ظاهری زیبا و در عین حال راحت است که تقریباً با هر سبک شخصی یا تیپ بدنی کار می کند. دور ران ها و ساق پا باریک تر است، اما نه آنقدر سفت که احساس انقباض کنید. بهترین شلوار جین لاغر باید مقداری کشش داشته باشد، بنابراین شما همچنان می توانید آزادانه در اطراف حرکت کنید.

شلوارهای جین راسته در حال حاضر در حال بازگشت هستند، زیرا راحتی و تطبیق پذیری همچنان در اولویت است، بنابراین حتماً یک جفت از این شلوار جین را در کمد لباس خود بکار ببرید. همانطور که از نام آن پیداست. در صورت امکان، همیشه چند جفت شلوار جین سفارش دهید، همه آنها را امتحان کنید و سپس جفت هایی را که مناسب نیستند، برگردانید.

رنگ 

تنوع در رنگ دلیل دیگری برای سفارش چند شلوار جین، بازگرداندن تعدادی است. طیف به ظاهر بی پایانی از رنگ ها وجود دارد و حتی شلوار جین مشکی نیز می تواند مات، براق یا کمی خاکستری به نظر برسد. اما، به طور کلی، آبی همیشه انتخاب کلاسیک است. اگر می‌خواهید یک شلوار جین بپوشید، به رنگ سرمه‌ای تیره یا نیلی توجه داشته باشید. رنگ محو شده یا آبی متوسط ​​به عنوان یک جین روزمره عالی عمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *