تاریخ امروز:۲۴/۰۵/۱۴۰۱

ساعت رولکس مردانه-معرفی [جذاب ترین] ساعت های رولکس2 min read

ساعت رولکس

4.6/5 - (22 امتیاز)

تاریخ رولکس و ساعت‌سازی سوئیس به هم پیوند خورده است. پیشگام پیشرفت‌های ساعت مچی، رولکس است. رولکس منشاء نوآوری‌های بزرگ در عرصه ساعت‌سازی بوده است .و بیش از ۵۰۰ گواهی اختراع را در طول تاریخ، به نام خود ثبت کرده است. رولکس تمام قطعات ساعت‌های خود، از ریخته‌گری آلیاژ طلا تا ماشین‌کاری، ساخت، مونتاژ و نهایی کردن موتور، قاب، صفحه و بند را در کارخانه خود طراحی و تولید می‌کند. ساعت رولکس مردانه یکی از جذابترین و زیباترین ساعت های دنیاست.

نمی توان به حتم گفت رولکس برای هر بودجه ای یک ساعت طراحی کرده. برند رولکس چیزی بیشتر از یک ساعت مچی باکلاس برای پز دادن در مهمانی ها و رستوران ها است.

انواع ساعت رولکس مردانه

ساعت رولکس مردانه

 

رولکس علاوه بر مدل های کلاسیک، یک گسترۀ حرفه ای از ساعتها دارد. که شامل ساعت هایی می شود که برای علاقمندی ها ومشاغل خاص طراحی شده اند، مثل ساعت رولکس قایقرانی، غواصی، اتومبیل رانی و پرواز.

ساعت رولکس مردانه GMT MASTER II

این مدل ساعت صرفاً برای خلبانان طراحی شده بود. و در اواسط دهه ۱۹۵۰ میلادی وارد بازار شد. ساعت GMT-Master یک ساعت GMT است. یعنی علاوه بر نمایش ساعت، دقیقه و ثانیه، یک عقربه دیگر برای نمایش ساعت GMT (گرینویچ – نصف النهار مبدا) دارد. که آن توسط رویال آبزرواتوری گرینویچ در لندن تنظیم می شود.

عقربه اضافی ساعت یک دور ۲۴ ساعته دارد. و شما می‌توانید ببینید ساعت محلی شما چند است. و همچنین ساعت GMT/UTC چند است، این ساعت برای مسافران یا کسانی که هواپیما سوار می شوند کاربرد دارد.

 

ساعت رولکس ساب مارینر

شاید ساعت ساب مارینر (زیردریایی) در نگاه اول شبیه GMT-Master بنظر برسد، اما این ساعت محکم تر از آن است. ساعت رولکس سابمارینر قادر است تا عمق ۳۰۰ متر فشار آب را تحمل کند.

بخاطر ضد آب بودن ساعت ساب مارینر رولکس، استاندارد ایزو ۶۴۲۵ را از آن خود کرده است. این ساعت تا عمق های خیلی زیاد ضد آب است، ضد آب شور، چگالش، مغناطیس و نوسانات فشار و دما نیز هست. ساعت رولکس ساب مارینر یک حلقه چرخان ۶۰ دقیقه ای یک طرفه دارد که به دقت نشان می دهد چه مدتی زیر آب بوده است.

ساعت رولکس مردانه
 

ساعت رولکس کاسموگراف دایتونا

ساعت رولکس کازموگراف دایتونا را ساعت ورزش موتورسواری می دانند. ساعت رولکس کازموگراف دیتونای از سال ۱۹۶۳ همراه ما بوده. و بر روی مچ‌ دستان بسیاری از راننده های موفق دنیا دیده شده است. ساعت رولکس کازموگراف دیتونا برای موتورسواری و زمان گرفتن طراحی شده. یک عقربه ثانویه دارد که تا دقت یک هشتم ثانیه را می‌خواند.

اگر می‌خواهید سرعت متوسط یک ماشین را حساب کنید. در حالی که ماشین از یک فاصله مشخص عبور می‌کند. دکمه‌ای که روی ساعت دو قرار دارد را فشار دهید. تا عقربه دوم به حرکت در بیاد، سپس وقتی که ماشین از روی علامت دوم عبور می‌کند. دوباره دکمه را فشار دهید، عددی که روی حلقه نشان می‌دهد. متوسط سرعت ماشین به صورت مایل در ساعت را نشان می‌دهد. رولکس کازموگراف دایتونا یک ساعت ضد آب تا عمق ۱۰۰ متری بوده و ذخیره باتری تا حدود ۷۲ ساعت را دارد.

ساعت رولکس اکسپلورر (جستجوگر)

ساعت رولکس اکسپلورر یکی از محبوب ترین هاست. ساعت رولکس دو مدل اکسپلورر دارد. یک اکسپلورر ۳۹ میلیمتری، و یک اکسپلورر ۴۲ میلیمتری. ممکن است. این ساعت‌ها کمی با هم متفاوت بنظر برسند. اما هردوی آنها برای شرایط محیطی شدید ساخته شده اند.

ساعت اکسپلورر دو، یک تحول در طراحی مدل اصلی آن محسوب می شود. که چند میلیمتری به قطر اصلی آن افزوده شده و خاصیت GMT را به آن داده است.

ساعت رولکس ایر کینگ (Air King Rolex)

اگر علاقه مند به پرواز هستید. رولکس ایر کینگ مناسب شماست. این ساعت یک ظاهر جذاب و کلاسیک با یک قاب ۴۰ میلیمتری فشرده، مچ بند صدفی و حلقه خمیده دارد. ذخیره توان حدود ۴۸ ساعت و مقاومت آب تا عمق ۱۰۰ متر را دارد.

ساعت رولکس مردانه

ساعت رولکس یات مستر دو (ROLEX YACHT MASTER II)

رولکس یات مستر دو، یک تایمر شمارنده معکوس با قابلیت برنامه ریزی دارد. کاپیتان ها می توانند ساعت را برنامه ریزی کنند. که به مدت معینی بین یک تا ده دقیقه شمارش معکوس کند. به این روش، آنها می توانند شروع مسابقه قایقرانی را زمان بگیرند و دنبال کنند.

حلقه (بازل) ساعت های رولکس عموما به مکانیزم داخلی آن اتصال مکانیکی ندارد. اما مدل یات مستر دو این ارتباط را دارد. استفاده کننده ساعت می تواند حلقه را بچرخاند تا تایمر، شروع زمان مسابقه را شمارش معکوس کند. ساعت رولکس Yacht-Master II یک ساعت ۴۴ میلیمتری است. تا عمق ۱۰۰ متری در برابر آب مقاوم بوده و توان ذخیره کوکش حدودا ۷۲ ساعت می باشد.

رولکس چلینی مون فیز (ROLEX CELLINI MOONPHASE)

چلینی مون فاز یک عضو از کلکسیون ساعت کلاسیک رولکس برای کسانی است. که ساعت را جدی می گیرند. اما می خواهند ظاهر کلاسیک داشته باشند و از ظاهر پرواز و مسابقه و قایق بازی دور باشند.

این محصول یک محرک کالیبر ۳۲۹۵ کمپلکس هوشمندانه با یک گردش ماه مانند دارد. که رولکس ادعا می کند که از لحاظ اختر شناسی به مدت ۱۲۲ سال دقیق عمل می کند و آنگاه نیاز به تنظیم خواهد داشت.

رولکس دی دیت (ROLEX DAY DATE)

ساعت رولکس تمام طلای دی دیت داد می زند. که برای مدیر عامل شرکت ساخته شده است. این ساعت کمی سنگین است و شاید در برخی شرکت ها خودنمایی بنظر برسد. اما به نوعی از دیگر ساعت های هم قیمتش بیشتر کلاس دارد.

این محصول دی دیت یک ساعت خوش چهره است که هیچ وقت از مد نمی افتد.دی دیت اولین ساعت برای نمایش روز هفته و تاریخ ماه بوده است، روز هفته نزدیک ساعت ۱۲ نمایش داده می شود.مالکین قبلی این مدل، ریگان، نیکسون، روزولت، فورد و کندی، راجر فدرر، جی زی، الن دجنرس و ویکتوریا بکهام هستند.این محصول دی دیت اندازه ۳۶ میلیمتری داشته و تا عمق ۱۰۰ متر ضد آب است و توان ذخیره ۷۰ ساعت را دارد.

ساعت رولکس مردانهرولکس دیت جاست (ROLEX DATEJUST)

بهترین مدل ساعت مچی مردانه، ساعت رولکس مردانه اصل دیت جاست است. ساعت دیت جاست تنظیم پذیر است. رولکس جنس های متفاوت و اندازه قاب های متفاوتی را برای آن ارائه می دهد. از این جهت قیمت ساعت رولکس datejust اصل می تواند خیلی خیلی گران باشد.

جنس این محصول دیت جاست می تواند استیل، طلای سفید، طلای زرد یا ترکیبی باشد. رنگ اعداد می تواند سفید، نقره ای، طلایی، آبی، سیاه یا صورتی باشد و بند ساعت دو مدل طراحی شده است. همۀ اینها نشان دهنده این است که ساعت Datejust را می توان آنطور که دوست دارید. سفارشی سازی کنید. تا مناسب تعطیلات آخر هفته و یا روزهای کاری و یا مناسب کت و شلوار عروسی و… باشد. ساعت رولکس دیت جاست تا عمق ۱۰۰ متری در برابر آب مقاوم بوده. همچنین از یک محرکت اتوماتیک خود کوک کالیبر ۳۲۳۵ بهره می برد و ذخیره توان حدود ۷۰ ساعت را دارد.

در انتهای این مطلب تعدادی ساعت رولکس مردانه آورده شده است، ویژگی آن ها به همراه قیمت ساعت رولکس مردانه آورده شده است. در ادامه تصاویر ساعت رولکس اصل را می تواندی مشاهده کنید.

ساعت رولکس مردانه
ساعت رولکس مردانه

نکته ای مهم در خرید ساعت رولکس اصل، به دلیل گران بودن ساعت رولکس اصل، بسیاری سعی می کنند به ساعت های رولکس غیر اصل یا فیک روی بیاورند. قیمت ساعت رولکس فیک به همراه ویزگی ها این ساعت نیز در زیر اورده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.