تاریخ امروز:۱۳/۰۹/۱۴۰۲

دامن زنانه – راهنمای جامع، ویژگی ها و انواع دامن زنانه شیک1 min read

دامن زنانه

3.5/5 - (2 امتیاز)

دامن زنانه شیک چیست؟

دامن پوششی کاملا زنانه و دخترانه است که یادآور لطافت و حس زنانگی می­شود. دنیای طراحی دامن زنانه شیک بسیار گسترده است تا جایی­که شکل ساختاری دامن باتوجه به کاربرد آن متفاوت می­شود. دامن پوششی مستطیل شکل است که از خط کمرآغاز و باتوجه به کاربرد قد و گشادی پایین آن متغییر و سلیقه ای است.

انواع قد در دامن زنانه شیک:

۱-مدل دامن زنانه شیک کوتاه(قد تا نیمه ران)

۲-دامن بالای زانو زنانه شیک

۳-دامن زنانه شیک زیر خط زانو(شانل)

۴-نیمه ساق پا(مدل دامن میدی)

۵-قد تا مچ

۶-قد روی زمین(ماکسی)

۷-دنباله دار

دامن زنانه

دامن ها به سه گروه تقسیم میشوند:

۱-خانگی

۲-اجتماع

۳-مجلسی

هرکدام ازین موارد خود دارای مدل های زیرمجموعه هستند. در این مقاله مدل دامن میدی مجلسی و زیرمجموعه ­های آن مورد مطالعه و بررسی قرار خواهد گرفت. از جمله مدلهای زیرمجموعه دامن مجلسی بلند می­توان به این موارد اشاره کرد:  انواع کلوش ،انواع ترک ، دامن ماهی، دامن نیلوفری, زاکپوزن(دامن ماهی و زاکپوزن در صنعت لباس مجلسی امروزه بسیار ترند شده اند).

انواع دامن فون، دامن راسته و تنگ ساده، دامن خمره ای و دامن های فانتزی ، دامن دنباله دار، دامن ماکسی(قد تا زمین)و دامن اسکارلت، دامن های عروسکی و چاک دار است. تمام این دامن هایی که در بالا ذکر شد با یک کت یا شومیز و تاپ مجلسی قابلیت استفاده در مهمانی­های رسمی و مجالس را خواهند داشت. همچنین میتوان در مرحله طراحی و الگو یک بالاتنه مجلسی برای این دامن­ها تعریف کرد.

نوشته پیشنهادی :   دامن زنانه - راهنمای جامع، ویژگی ها و انواع دامن زنانه شیک
”]

انواع دامن زنانه شیک کلوش

دامن های کلوش دامن هایی هستند که پایه الگویی ان­ها دایره است و باتوجه به مدل این دایره میتواند کامل یا دارای تقسیماتی باشد. دامن کلوش به سه دسته اصلی تقسیم می­شود:

۱-دامن تمام کلوش(۳۶۰درجه)

۲-دامن نیم کلوش(۱۸۰درجه)

۳-دامن ربع کلوش(۹۰درجه)

دامن زنانه

مشاهده و خرید محصول

۱-دامن زنانه شیک تمام کلوش:

دامن تمام کلوش از یک دایره کامل به دست می­اید که باتوجه به سایز دلخواه و فرمول این دامن دور کمر از مرکز دایره در روی الگو و پارچه جدا می­شود. بطور کلی دامن تمام کلوش دامن بسیار گشاد و راحتی است. قد بلند دامن کلوش مناسب برای لباس­هایی از جمله لباس عروس، نامزدی، عقد است. قد کوتاهتر و کلوش مناسب برای تمامی مناسبت هاست.دامن تمام کلوش پرچین است که ریزش ابشاری بسیاری دارد به همین دلیل برای افراد با قد کوتاه و یا چاق گزینه مناسبی نمی­­باشد.

۲-دامن زنانه شیک نیم کلوش:

دامن زنانه شیک نیم کلوش از نصف یک دایره بدست می­آید و چین و ریزش آن نسبت به دامن تمام کلوش کمتر است.اما با این حال از راحتی و زیبایی آن کاسته نشده است. دامن نیم کلوش هم طرفداران خاص خودش را دارد و مناسب لباس های شب و نامزدی است. تفاوت دیگری که این دامن با دامن تمام کلوش دارد این است که افراد نسبتاً چاق هم میتوانند از ان استفاده کنند چرا که چین دامن نیم کلوش از تمام کلوش کمتر است.

۳-دامن زنانه شیک ربع کلوش:

این دامن همانطور که از اسم آن معلوم است از یک چهارم دایره بدست می­آید همچنین نام دیگر این دامن,دامن کله قندی است. دامن ربع کلوش نمیتواند به عنوان دامن اصلی استفاده شود. چرا که نحوه قرار گیری آن روی پارچه بگونه ای است که اصطلاحاً روی راه  پارچه قرار نگرفته و باعث بد فرمی دامن می­شود. با این حال بسیای هستند که از این مدل به عنوان مدل اصلی استفاده می­کنند. دامن ربع کلوش گزینه مناسبی برای زیر سازی های لباس های شب و عروس و دیگر لباس هایی که نیاز به زیر سازی دارند می­باشد.

دامن زنانه شیک ترک

دامن های ترک دارای برش های عمودی هستند و همیشه تعداد این برش ها زوج است.برش های دامن ترک از ۴ ترک شروع شده و باتوجه به مدل می­تواند این ترک ها زیادتر هم شوند. اما زیباترین حالت دامن ترک ۶ترک و یا ۸ترک است.این دامن مشکی بلند بخاطر برش های عمودی که دارد دامن بسیار مناسبی برای افراد قد کوتاه و همچنین افراد چاق است.

این نکته بدین معنا نیست که دامن ترک  فقط مناسب افراد چاق و قدکوتاه است, بلکه خانم هایی با اندام متناسب و عادی هم می­توانند از آن استفاده کنند, ویژگی خاص برش های عمودی دامن ترک این است که اندام را بسیار زیبا تر از آنچه که هست نشان می­دهد. دامن ترک هم انواع دیگری دارد مانند: ترک نیلوفری و ترک گوده دار که این دو مدل با انجام تغییراتی در دامن ترک بدست می ­آیند.

دامن زنانه

دامن زنانه شیک ماکسی

دامن ماکسی دامنی راسته ولی با قد بلند است بصورتی که کفش فرد دیده نمی­شود. پارچه مناسب برای دامن ماکسی پارچه­های لخت و ریزش­دار است. این دامن مناسب افراد قد بلند و لاغر است. دامن ماکسی به چند دسته تقسیم می­شود ماکسی پلیسه دار, ماکسی چین دار و ماکسی چاک دار. بهتر است افراد با قد کوتاه و اندام چاق دامن ماکسی را انتخاب نکنند. دامن ماکسی حتما باید چاک داشته باشد.

دامن زنانه شیک ماهی

دامن ماهی دامنی پرطرفدار، شیک و زیبا برای لباس شب است.دامن ماهی دو مدل دارد:۱-دامن ماهیی بدون برش.

-دامن زنانه شیک ماهی با برش های پرنس

در مورد این دامن نکاتی وجود دارد که بصورت کلی برای هر دو این مدل­ها صدق میکند, این موارد عبارتند از:

۱-قد دامن ماهی باید حتما ماکسی باشد.

۲-کسی که دامن ماهی میپوشد نباید حتی نوک کفشش هم پیدا باشد.

۳-حتما باید ۳-۴ سانتی متر به قد اصلی لباس اضافه کنیم تا کفش پیدا نشود.

فرمول:  (قد دامن+قد پاشنه کفش+۳الی۴ سانتی متر) . قد دامن از کمر گرفته میشود.

۴-برای دوخت دامن ماهی با پارچه های طرح دار مانند گیپور و دانتل بهتر است از روش دامن ماهی بدون برش استفاده کرد.

دامن زنانه

مشاهده و خرید محصول

راه شناسایی دامن زنانه شیک ماهی چیست؟

اگر دامنی از قسمت بالا تنه تا ۱۰ سانتی متر بالا زانو کاملا تنگ و فرم وبدن بود و بعد از ان کاملا گشاد شد آن دامن,دامن ماهی است.با توجه به فرم گفته شده بهتر است افرادی که شکم برجسته  و سینه بسیار بزرگ ندارند از آن استفاده کنند. همچنین این دامن مناسب افرادی که قد کوتاهی دارند نمی­باشد. دامن ماهی میتواند باتوجه به سلیقه دنباله دار نیز باشد.

دامن زنانه شیک نیلوفری

این دامن مانند دامن ماهی است با این تفاوت که نصف فاصله خط ماهی تا خط باسن را بدست آورده و از آنجا گشادی اعمال می­شود.

نوشته پیشنهادی :   خرید اینترنتی 30 مدل از بهترین ریمل های زنانه + لینک

دامن زنانه شیک زاکپوزن یا زکپوزن

دامن زاکپوزن این روز ها طرفداران بسیار زیادی را در دنیا دارند و این دامن بسیار مناسب لباس عروس و انواع لباس شب است.این دامن چین و گوده های بسیار پیچیده و زیادی دارد و اگر با یک پارچه مجلسی و پر کار دوخته شود شیک و مناسب مجالس خاص و عروسی می­شود.

دامن زنانه شیک اسکارلت

دامن اسکارت یک دامن پر از چین است که این چین از کمر شروع می­شود و تا انتهای لبه دامن ادامه دارد.دامن اسکارلت دامنی بین دامن تمام کلوش و زاکپوزن است. اما تفاوت آن با دامن تمام کلوش در این است که دامن اسکارلت دارای چند لایه و زیر سازی بسیار زیادی است تا  دامن پف­دار و چین دار شود. همچنین تفاوت دیگر آن با زاکپوزن این است که این دامن برعکس دامن زاکپوزن گوده ندارد و پف آن خیلی بیشتر است.

دامن زنانه

مشاهده و خرید محصول

دامن زنانه شیک راسته

دامن راسته دامنی است که عرض باسن با عرض لبه دامن در آن هم اندازه است.دامن راسته حالت کلاسیک و رسمی دارد و بیشتر مناسب افراد میانسال و ۵۰ سال به بالا است. دامن راسته الگویی مادر و پایه اصلی همه دامن ها است. قد دامن راسته دلخواه است اما بهترین و ایده‌آل ترین قد آن میدی (نیمه ساق) است.

دامن زنانه شیک تنگ ساده

الگوی این دامن همانند دامن راسته است با این تفاوت که دامن تنگ ساده عرض لبه‌اش از عرض کمر کمتر است.این دامن بسیار مناسب خانم های جوان است. این مدل مناسب برای تمامی افراد بوده تنها نکته پیشنهادی برای افراد کوتاه قد در خصوص انتخاب دامن تنگ استفاده از جوراب شلواری است که در کنار کفش پاشنه ­دار به کشیده دیده شدن اندام کمک کند.

نوشته پیشنهادی :   دستبند طلا زنانه-راهنمای جامع انتخاب دستبند طلا مناسب

دامن زنانه شیک خمره ای

دامن خمره ای دامنی جذاب و شیک است. این دامن­ ها برای دختران جوان گزینه بسیار مناسبی هستند. دامن خمره ای در قسمت لبه دامن, زانو و همچنین از زیر باسن تنگ می­شود. وقتی بیشترین مقدار جذب بودن در قسمت زانو باشد دامن خمره ای است. دامن خمره ای حتماً باید چاک داشته باشد زیر این مدل دامن کوتاه در قسمت زانو تنگ است لذا برای سهولت در هنگام راه رفتن و حفظ زیبایی آن چاک گذاشته می­شود. قد دامن خمره ای دلخواه است اما قد های کوتاه آن جذاب تر هستند همچنین توصیه می­شود که برای بلند کردن قد آن تا ۱۰ سانتی متر زیر زانو افزایش قد داشته باشد تا زیبایی ظاهرش حفظ شود.

دامن زنانه

مشاهده و خرید محصول

دامن زنانه شیک چاک دار

چاک نوعی ویژگی است که توانایی وارد شدن به الگوی هر نوع دامنی را دارد. بجز دامن خمره ای که حتماً باید با چاک دوخته شود.

چاک به دو دسته تقسیم میشود:

۱-چاک باز

۲-چاک پیلی

۱-چاک باز: با باز گذاشتن درز پشت یا پهلو دامن البته به مقدار مشخص ایجاد می­شود. همانظور که از اسمش پیداست این چاک مناسب افرادی که میخواهند پوشیده باشند نیست. چاک باز جذاب بوده و حالتی غیر رسمی دارد و مناسب جوان­ تر­ها می­باشد.

۲-چاک پیلی: این چاک همانند یک پیلی بسته می­شود. مناسب افرادیست که پوشیدگی لباس برایشان مهم است.

چاک پیلی رسمی است و مناسب خانم ها و افراد مسن است. بهترین محل قرارگیری آن در قسمت درز وسط پشت دامن است. قد چاک تا ۱۰ سانتی متر بالای زانو است. اما در دامن ماکسی به اندازه دلخواه و حداقل ۳۰ سانتی متر می­باشد.

دامن زنانه

مشاهده و خرید محصول

دامن زنانه شیک دنباله دار

دنباله همانند چاک یکی از گزینه­ هایی است که به سلیقه و دلخواه فرد می­تواند به الگوی دامن اضافه شود. وجود دنباله برای لباس عروس و لباس شب به دلیل ایجاد شکوه بیشتر اهمیت قابل ملاحظه­ای دارد.

دامن زنانه شیک عروسکی

دامن عروسکی فرمی همانند دامن بالرین ها دارد با تفاوت در ریزش دامن عروسکی. قد آن اکثراً کوتاه تا بالای زانو پفی و پیلی دار و پرچین است این دامن بیشتر مناسب دختران نوجوان (۸-۱۵سال) می­­باشد.

دامن زنانه

در ادامه تعدادی از دامن های شیک زنانه آورده شده است با بررسی آن ها می توانید خرید دامن زنانه شیک را انجام دهید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *