تاریخ امروز:۱۰/۰۴/۱۴۰۱

برای بهار امسال چه لباسی بخریم؟1 min read

برای بھار چه لباسی بخريم

5/5 - (1 امتیاز)

بهار که می شود، وقتش است که لباس ھای پشمی را توی چمدان بگذارید. چند قرص نفتالين لابه لای لباس ھا بگذارید. و آنھا را روانه انباری کنيد. در این وقت ھا است. که ویترین رنگارنگ لباس فروشی ھا شما را وسوسه می کند. که به خرید لباس بھاری بروید. اما قبل از اینکه برای خرید لباس بھاره راھی پاساژ و مراکز خرید شوید حتما این ١٢ نکته را به خاطر بسپارید…

١) برای کودکان لباس ھای چسبان نخرید:

اگر دنبال خرید لباس بھاره برای کوچولوھا ھستيد، یک قانون اصلی را باید رعایت کنيد. آن ھم این است که لباس ھایی را برای فصل بهار بچه ھا بخرید که خيلی تنگ و چسبان نباشند. لباس ھای تنگ و چسبان ناراحت ھستند و بچه ھا در آن احساس راحتی نخواھند کرد.

٢) بچه ھا را ھمراه تان به خرید ببرید:

توصيه دوم ما این است که انتخاب لباس بھاره را به عھده خود بچه ھا بگذارید. اگر برایشان انتخاب کمی دشوار است دست کم چند لباس مناسب با رنگ ھای شاد و مورد توجه کودکان را انتخاب کنيد و از او بخواھيد از ميان آن لباس ھا، لباس موردنظرش را برگزیند البته خرید رفتن با کودکان ھم اصول خاص خودش را دارد. مھم تر از ھمه اینکه کودک شما قبل از خرید بھاره باید خوب تغذیه کرده باشد و سير باشد. بچه ھا وقتی گرسنه اند در ھنگام خرید بھانه می گيرند وگریه راه می اندازند.

برای بھار چه لباسی بخريم

٣) به کاتالوگ ھا و وب سایت ھا نگاھی بيندازید:

قبل از اینکه برای خرید لباس بھاره به مراکز خرید بروید، پيش خودتان تعيين کنيد که چه مدل لباسی، چه طرحی و چه رنگی را می خواھيد. این کار باعث می شود که خرید شما ھدفمند شود. حداقل از سر درگمی در ميان انواع لباس ھا نجات پيدا می کنيد.شما حتی می توانيد به کاتالوگ ھا و وب سایت ھا ھم نگاه کنيد و از ميان مدل ھای موجود که در این فصل بھار، مد شده است، مدل دلخواه تان را انتخاب کنيد.

 


بیشتر بخوانید: مد و فشن خانم ها و آقایان- نکات بسیار مهم و طلایی


۴) جنس ھای خنک را برگزینيد:

به خصوص اگر دنبال خرید لباس بھاره برای کوچولوھا ھستيد، توصيه ما این است که به جنس لباس توجه ویژه ای داشته باشيد. بھترین جنس پارچه برای لباس بھاره، پارچه ھای نخی، کتان، پنبه ای و حتی ساتن است.

۵) به رنگ ھا دقت کنيد:

فصل بھار، فصل تازگی طبيعت است و ھمه جا پر از گل و گياه می شود بنابراین شما می توانيد در انتخاب رنگ لباس تان ھم از رنگ ھایی که در طبيعت در این فصل زیاد ھستند، الھام بگيرید. برای پسربچه ھا می توانيد یک شلوار خاکی با بلوز سفيد ست کنيد. این ست لباس را آقایان با سنين بالاتر ھم می توانند انتخاب کنند. برای دختر بچه ھا ھم رنگ ھای آبی تيره و سبز عالی است.

برای بھار چه لباسی بخريم

۶) به جنس پارچه توجه کنيد:

برای خرید لباس بھاره، باید به جنس و دوخت پارچه لباس توجه ویژه ای داشته باشيد. پارچه خوب، پارچه ای است که کيفيت آن در ھر دو سوی آن یکسان باشد. به دنبال خرید پارچه ھایی باشيد که جنس نرمی داشته باشند و در عين حال مقاوم ھم باشند.
بھتر است برای خرید لباس بھاری دنبال پارچه ھای پلاستيکی نباشيد چون ھم در آنھا احساس گرما خواھيد کرد و ھم به دليل اینکه مواد مصنوعی با پوست سازگاری مناسبی ندارد، ممکن است دچار خارش شوید به خصوص اگر برای خرید لباس برای بچه ھا می روید، حتما به این نکته توجه کنيد.

٧) مانتوھای بھاره بخرید:

وقت آن رسيده است که پالتوھا و ژاکت ھای زمستانی را جمع کنيد و دنبال خرید مانتوھایی مناسب برای خرید فصل تابستان باشيد. برای فصل بهار سراغ خرید مانتوھای رنگ روشن مثل سفيد، کرم و خاکی بروید حتی می توانيد برای مھمانی ھای خودمانی تر، مانتوھای بنفش روشن، صورتی روشن، سبز روشن و مغز پسته ای را بپوشيد. سعی کنيد مانتوھایی را که انتخاب می کنيد پارچه ھای نازک وسبکی داشته باشند و بدون چين و لایه باشند.

 


بیشتر بخوانید: راهنمای جامع و کامل در انتخاب و خرید عینک های آفتابی


٨) کفش بھاره بخرید:

در فصل بهار، چکمه و نيم چکمه تعطيل است بنابراین سری به کفش ھای روباز بھاری و صندل ھا بزنيد. کفش ھای تخت عروسکی گزینه خوبی برای بانوان ھستند که حتی می توانيد آن را با جوراب ھای نازک زنانه ست کنيد. برای آقایان ھم صندل ھایی که با بندھایی روی پا محکم می شوند برای موقعيت ھای غيررسمی بھاری مناسب اند. اگر علاقه ای به پوشيدن صندل ندارید، حداقل برای بهارتان، یک جفت کفش پارچه ای خنک بخرید.

 

برای بھار چه لباسی بخريم

٩) یک ژاکت سبک بخرید:

چند سالی است که ژاکت ھای سبک با پيراھن ھای نخی زیرشان روانه فروشگاه ھا در فصل بھار شده است. این ژاکت ھا در رنگ ھای مليح و زنانه با بلوز سفيد زیرین، انتخاب مناسبی برای مھمانی ھای خودمانی و ساده در فصل بھار است که احساس راحتی و آسایش بھار را در شما دوچندان می کند.

١٠) زیرپيراھن را فراموش نکنيد:

شاید به نظر شما خيلی پيش پا افتاده و ساده باشد ولی پوشيدن یک زیر پيراھن مناسب و نخی از این فصل به بعد ضروری است. پوشيدن یک زیر پيراھن مناسب باعث می شود که در ظھرھای بھاری که ھوا گرم می شود، بوی بدی نگيرید.
زیر پيراھن نخی به خصوص برای آقایانی که در روزھای گرم بھاری در ھوای آزاد کار می کنند بسيار ضروری است که کمک می کند ھر روز نياز به تعویض لباسشان نداشته باشند.

برای بھار چه لباسی بخريم

 

١١) شال ھا و روسری ھای بھاری بخرید:

شال ھا و روسری ھا در فصل بھار با رنگ ھای شاد مناسب ترند.در عين حال دنبال شال ھا و روسری ھایی باشيد که بافت شلی داشته باشند که به جریان ھوا در آن کمک کنند و احساس خنکی داشته باشيد.

١٢) یک بارانی دم دست بگذارید:

فصل بھار فصل باران ھای ناگھانی است بنابراین دم دست داشتن یک بارانی شاد به شما کمک می کند که در ھوای بارانی خيس نشوید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.