تاریخ امروز:۲۹/۰۶/۱۴۰۰

انگشتر نقره زنانه برای خانم های خوش سلیقه [راهنمای جامع]

انگشتر نقره زنانه8
انگشتر نقره زنانه1
انگشتر نقره زنانه۱

انگشتر نقره زنانه:

انگشتر یا حلقه نواری معمولاً از جنس فلز است که به‌عنوان وسیله‌ای زینتی به دور انگشت دست می‌اندازند.
انگشتر یکی از جواهرآلاتی است که از جنس طلا، نقره، عقیق می باشد و به دو شکل دست‌ساز و ریختگری یا ماشینی ساخته می‌شود. انگشتر نقره یکی از پرمصرف‌ترین و پرطرفدارترین انگشتر در بین خانم‌ها و آقایان است. یکی از نکاتی که هنگام خرید انگشتر نقره زنانه باید به آن دقت کنید سایز انگشتان شماست.

انگشت‌های بلند:

انگشترهایی که نگین‌های گرد دارند گزینه مناسبی برای انگشت‌های بلند و کشیده هستند؛ زیرا زیبایی و جذابیت زیادی به انگشتان و دست استفاده‌کننده می‌دهند.

انگشت‌های کوتاه:

افرادی که انگشت‌های کوتاه دارند بهتر است از انگشترهای نگین لوزی، اشک و مستطیل استفاده کنند.

انگشت‌های تپل و عریض:

خانم‌هایی که انگشت‌های تپل و عریض دارند از انگشترهای نگین گرد، لوزی یا خوشه‌ای استفاده کنند.

انگشت‌های باریک:

برای این افراد انگشتر با نگین کوچک مناسب است تا انگشت‌های باریک آن‌ها را عریض‌تر نشان دهد و زیبایی خاصی به آن دهد.

دست‌های بزرگ:

اگر دست‌های بزرگ دارید بهتر است از انگشترهای بزرگ استفاده کنید. تا دست‌های شما زیباتر و جذاب‌تر شوند. برای این افراد انگشترهایی با نگین ریز و کوچک توصیه می‌شود.

دست‌های کوچک:

انگشترهای با نگین‌های کوچک به شکل قلب، مربع، گرد و بیضی مناسب این دست‌ها است.

انگشتر نقره زنانه2
انگشتر نقره زنانه۲

نکات مهم هنگام خرید انگشتر نقره:

سایز  انگشتر:

اولین قدم در خرید انگشتر دانستن سایز مناسب است. از انتخاب انگشتر خیلی تنگ یا گشاد خودداری کنید. انگشتر مناسب اندازه دست خود انتخاب کنید، زیرا انگشتر تنگ به‌مرورزمان تأثیر بدی روی فرم انگشتتان می‌گذارد.

رکاب انگشتر:

طول انگشتر را در نظر بگیرید زیرا لازم نیست تمام انگشت خود را با انگشتر بپوشانید طول انگشتر هم‌اندازه سایز آن مهم است. باید انگشتری انتخاب کنید که مفصل انگشت در آن آزاد باشد و به‌راحتی حرکت کند.

رنگ انگشتر:

طلایی، رز گلد، نقره‌ای، سفید کدام را انتخاب می‌کنید؟ رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید زیرا این شما هستید که وقتی به دست خود نگاه می‌کنید از زیبایی آن باید لذت ببرید.

انگشتر مناسب مجالس و مراسم خاص:

برای مجالس می‌توانید از انگشترهایی که  روکش شده هستند انتخاب کنید زیرا جلا و درخشش مخصوصی دارند.

انگشتر نقره زنانه3
انگشتر نقره زنانه۳

زمان مناسب برای مشخص کردن سایز انگشت:

بهترین زمان برای به دست آوردن سایز انگشت بعدازظهر و زمانی که دست‌ها گرم هستند، است؛ زیرا معمولاً صبح و در هوای سرد سایز انگشت‌ها کوچک‌تر هستند. بهتر است ۲ تا ۳ بار سایز انگشت را محاسبه کنید و سایز بزرگ‌تر از سایز میانگین این اعداد را انتخاب کنید.

تشخیص انگشتر نقره اصل از بدل:

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که به اصل بودن یا نبودن انگشتر نقره خود شک داشته باشید می‌توانید با روش‌های خانگی انگشتر نقره خود را تست کنید اما بهتر است برای اطمینان، به فرد متخصص مراجعه کنید.

وجود برچسب یا حکاکی:

نقره بکار رفته در زیورآلات عیار ۵۲۹ دارد و جواهرسازان با حکاکی روی قسمت‌های دور از دید یا با برچسب‌های کوچک، خریدار را از عیار آن آگاه می‌کنند. برای دیدن حکاکی به بخش داخلی یا زیری انگشتر یا حلقه نگاه کنید و از عیار آن مطلع شوید، البته ممکن است روی بعضی از محصولات حکاکی نشود یا روی محصولات تقلبی حکاکی شود. پس بهتر است برای اطمینان از اصل بودن یا تقلبی بودن نقره از روش‌های دیگر استفاده کنید.

تیرگی:

یکی از ویژگی‌های نقره اصل این است که پس از مدتی تیره می‌شود و جلا و درخشش خود را از دست می‌دهد. البته نقره‌هایی که با عنصر رادیم آبکاری شده باشند جلا و درخشندگی خود را برای مدت زیادی حفظ می‌کنند و تیره نمی‌شوند. نکته قابل‌توجه بین نقره اصل و تقلبی این است که نقره اصل پس از تیرگی با روش‌هایی دوباره روشنایی خود را به دست می‌آورد اما نقره تقلبی پس از تیرگی دیگر روشن نمی‌شود.

شکل ظاهری و بوی نقره:

نقره اصل نرم و صاف و یک­دست است اما نقره تقلبی پوسته‌پوسته و لایه‌لایه می‌شود و یک­دستی خود را از دستمی‌دهد. نقره تقلبی بوی نامطبوع و گوگردی مانند دارد. نقره اصلی هیچ بوی عجیبی نمی‌دهد و شما می‌توانید با بو کردن انگشتر خود تا حدودی از اصل بودن و کیفیت آن مطمئن شوید. البته همان‌طور که گفته شد روش‌های خانگی همیشه جواب نمی‌دهند و بهتر است به متخصص مراجعه شود.

استفاده از آهن­ربا:

نقره در مجاور میدان مغناطیسی آهن‌ربا واکنش نشان نمی‌دهد و یا واکنش کمی نشان می‌دهد. برای تست یک آهنربا قوی یا نسبتاً قوی در کنار انگشتر نقره قرار دهید، نقره جذب نمی‌شود. اگر جذب شد بدانید که جنس انگشتر از فولاد جلا دیده است. توجه داشته باشید که فلزات دیگری مانند نقره جذب آهنربا نمی‌شوند و ممکن است در ساخت نقره تقلبی از آن مواد استفاده شود. پس برای اطمینان بهتر است از تست های دیگر استفاده کنید.

یخ:

تست یخ بیشتر برای شمش و سکه نقره کاربرد دارد و برای زیورآلات نقره زیاد مناسب نیست. نقره رسانایی گرمایی بالایی دارد و می‌تواند سریع گرما را منتقل کند. برای تست شما تکه یخی را روی نقره قرار دهید اگر نقره اصل باشد، یخ سریع آب می‌شود؛ اما اگر یخ به‌طور طبیعی و در طول زمان آب شد یعنی نقره تقلبی است.

سفیدکننده:

مواد سفیدکننده نقره را سریع سیاه می‌کند، برای تست انگشتر نقره ‌کمی سفیدکننده روی پنبه و یا گوش پاک‌کن بریزید و روی قسمت کوچکی از انگشتر نقره بمالید، اگر سیاه شد انگشتر نقره است.

انگشتر نقره زنانه4
انگشتر نقره زنانه۴

فواید و خواص نقره برای بدن:

استفاده از حلقه نقره بر روی انگشت اشاره هر دودست راست و چپ باعث عادی شدن و بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌شود.استفاده از انگشتر نقره در انگشت کوچک دست چپ باعث تقویت قلب می‌شود. از نقره برای تشخیص مریضی افراد هم استفاده می‌شود. به‌طوری‌که اگر شخصی یک مشکل در سیستم غدد درون‌ریز داشته باشد، زیورآلات نقره تیره می‌شوند. یا اگر زیورآلات ازآنچه بوده روشن‌تر شوند. می‌تواند نشانه یک اختلال کلیوی جدی باشد، زیرا عرق باعث انتشار موادی حاوی نیتروژن می‌شود که نقره به آن واکنش نشان می‌دهد و باعث روشنی آن می‌شود. انگشتر بر روی انگشت انگشتری دست چپ یا راست انرژی اضافی در گردش خون را حذف می‌کند و فشارخون را کاهش می‌دهد.

انگشتر نقره زنانه5
انگشتر نقره زنانه۵

چرا انگشتر نقره جایگزین مناسبی برای انگشتر و حلقه‌های طلا است؟

۱. اثرات مثبت نقره بر روی بدن
۲. خواص نقره
۳. ارزش نقره درگذر زمان
۴. حساسیت کمتر نقره
۵. نقره را می‌توان دوباره براق کرد
۶. قیمت مناسب‌تر و ارزان‌تر نسبت به طلا

انگشتر نقره زنانه 6
انگشتر نقره زنانه ۶

انگشتر نقره را با مواد زیر تمیز کنید:

سس گوجه‌فرنگی
خمیردندان
پودر ماشین لباسشویی
نشاسته ذرت
شیشه‌پاک‌کن
نرم‌کننده مو
آب‌لیمو
ژل ضدعفونی‌کننده دست
گچ
سرکه
ورق آلومینیوم
آمونیاک
و….

نمونه انگشتر نقره زنانه:

در ادامه چند نمونه از جذاب ترین انگشترهای نقره زنانه ارائه شده است:

انگشتر نقره زنانه7
انگشتر نقره زنانه۷
انگشتر نقره زنانه8
انگشتر نقره زنانه۸
انگشتر نقره زنانه9
انگشتر نقره زنانه۹
انگشتر نقره زنانه10
انگشتر نقره زنانه۱۰
انگشتر نقره زنانه11
انگشتر نقره زنانه۱۱
انگشتر نقره زنانه12
انگشتر نقره زنانه۱۲
انگشتر نقره زنانه13
انگشتر نقره زنانه۱۳
انگشتر نقره زنانه14
انگشتر نقره زنانه۱۴
انگشتر نقره زنانه15
انگشتر نقره زنانه۱۵
انگشتر نقره زنانه16
انگشتر نقره زنانه۱۶
انگشتر نقره زنانه 17
انگشتر نقره زنانه ۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.